| DoarUnPieton a întrebat:

Salut am o problema cu fifa 12 am placa video nVIDIA 8600 GT caruia i-am facut update azi procesor amd semprom de 2.60 GHZ sistem de operare windows 7 32 de biti; 2GB de rami si dupa cum zic cei de la fifa ar trebui sa imi mearga fifa 12 l-am luat l-am instalat am intrat in joc si cand am dat sa ma joc 1vs 1 in arena se misca sacadat dar uneori cand merg drept sau cand nu am mingia la picior se misca perfect normal doar cand dau sut sau merg in lateral se misca sacadat ma puteti ajuta funda!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Inchide antivirusul si alte procese nefolositoare din Task Manager ->Procese sau foloseste un game booster.

11 răspunsuri:
| DoarUnPieton explică (pentru neluL):

Imi poti da detalii despre acest "game booster"

neluL
| neluL a răspuns (pentru DoarUnPieton):

Uite aici http://www.iobit.com/gamebooster.php
Descarci,instalezi si rulezi.
Alte detalii aici
http://www.computerica.ro/game-booster-elibereaza-resurse-rapid/

| DoarUnPieton explică (pentru neluL):

Din pacate si cu game booster tot la fel facesad

neluL
| neluL a răspuns (pentru DoarUnPieton):

Ai inchis si antivirusul?
Poti sa-mi faci un print screen din Start ->dxdiag -> tabul Display? Vreau sa vad driverul video!

neluL
| neluL a răspuns (pentru DoarUnPieton):

Incarca poza aici http://imgur.com/
ca nu se vede din linkul tau.

| DoarUnPieton explică (pentru neluL):

Hai sa iti zic tot ce scrie deoarece vad ca nu vrea sa uploadeze nu stiu ce are:
Name:Nvidia GeForce 8600GT
Manufacturer: NVIDIA
ChipType GeForce 8600 GT
Dac Type: integrated RAMDAC
Aprox. Total Memory: 1267 mb
Current Display Mode 1280x1024 32 biti 60Hz
Monitor Generic Pnp monitor
maine driver: nvd3dum.dl,nvwgf2um.....etc
version: 9.18.13.1422
DDi version 10
driver mode : WDDM 1.1

| DoarUnPieton explică (pentru neluL):

Si la Direct x features Direct draw acceleration enable
direct 3d acceleration enable
AGP Texture acceleration enable
oare e posibil sa fie si de la windows? sau fiindca am doar 10 Gb liberi in C? desi nu cred...

neluL
| neluL a răspuns (pentru DoarUnPieton):

E bun driverul, este cel mai nou din 2013. Incearca sa mai eliberezi 5 GB din C. Fifa are nevoie de 8 GB si esti la limita.
Apoi intra in folderul jocului (FIFA 2012) > "Game">"fifasetup"si ai aici o iconita >"fifaconfig"intra pe ea si da la "Game Settings" apoi "Display Configuration" urmand ca aici sa modifici la "Resolution" (o dai mai mica poate chiar cea mai mica 800x600) si la "Rendering Quality" unde bifezi ori "Low" ori "Medium" (incearca cu Medium prima data si daca face tot asa poti da la Low) apoi da click pe "OK".

| DoarUnPieton explică (pentru neluL):

Am mai sters cate cv din C si merge putin mai bine dar totusi nu destul incat sa poata fi jucat rezonabil o sa ma obisnuiesc cu ideea ca pur si simplu asta e... iti multumesc din suflet pentru ajutor si te-as mai ruga daca ai timp sa imi spui in nVIDIA control panel ce setari trebuie sa fie... la manage 3 d settings

neluL
| neluL a răspuns (pentru DoarUnPieton):

Nu mai tin minte dar la tine trebuie sa fie Default Settings