| Qwantai a întrebat:

Am un calculator destul de bun 4Gb RAM, Procesor 2.40 Dual Core, dar am o placa ( incorporata ) cam proasta Intel(R) HD Graphics...Cand joc cs am fps-ul mic : 60 si nu stiu cum as putea sa mi.l maresc. Am cautat pe net si am vazut ca unii au umblat la placa video, dar aveau Nvidia, iar comenzile cu fps_max, modem, developer nu ma prea ajuta..Cum as putea sa-mi maresc fps-ul? big grin

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cumpara o placa video, dooh!

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

De fapt, poti sa tii-l maresti probsabil DAR in mislocul unei batali cad FPS scade brusc de la 120 la 60 vei fi incapabil 2-3 secunde sa faci ceva, de aceia jocul iti limiteaza intentionat FPS-urile.Credeca,cand FPS e instabil iti distreaza atentia si e mai bine limitat intentionat asa cum fac multe jocuri si in prezent.
Poti oricand sa-ti iei o placa video de 200 de lei si vei face un proges urias.