| Robii69 a întrebat:

As dori sa achizitionz placa video Gigabyte GeForce GT 730 ( 2GB GDDR5). Dar problema este ca nu stiu daca este compatibila cu placa de baza Fujitsu D3011-A1...

Răspuns Câştigător
| StGaLLa a răspuns:

Din cate vad in cartea ei tehnica e combatibila. Dar de ce un gt 730 cand deja GT-urile dabea mai fac fata am avut un GT 630 al tau e un pic mai nou da nu e nici o diferenta GTA 5 de exemplu ati va merge in maxim 70 de FPS etc etc incerca achizitionarea unui GTX ati recomand GTX 750 TI DDR5 MSI low profile daca vrei sa mai faci fata la anumite jocuri, dar daca vrei sa te acsezi pe tema jocurile cred dupa placa ta de baza din cate vad ar merge si un upgrade mai mare la pc de la placa de baza procesor... PS: la gtx de obicei se recomanda o sursa de 500W, poti sa faci un calcul la ce piese ai in unitate si ce sursa ai sa vezi totalu de Wats care ai si calculezi si piesa nou vezi daca iesi bine

1 răspuns:
| Robii69 explică (pentru StGaLLa):

Multumesc frumos pentru raspuns, chair m-ai ajutat foarte mult!