| joe11 a întrebat:

Salut, as vrea sa ma apuc de gaming si sa postez videpclipuri pe youtube dar mai intai as vrea niste pareri de ale voastre:

1)Cu ce program de filmat sa filmez(unul cat mai bun)
2)Cu ce program ar trebui sa editez?
3)Daca mai e nevoie de ceva nu ezitati sa-mi spuneti!

Am urmatoarele specificatii:

Laptop Lenovo g580,
procesor Intel core i3-2328m, 2,20 GHz
6gb ram
placa video nVIDIA gforce 610m
1tera de memorie

periferice:

mouse dragon war dragunov

tastatura dragon war dark sector gk-002

Peste ceva timp o sa imi iau un calculator undeva la 3500lei

Cam atat dau funda pentru un raspuns cat mai bun!

2 răspunsuri:
| Cătălin11 a răspuns:

Pentru programul de filmat: http://www.youtube.com/watch?v=Pf7Rv2o861Y
nu inteleg de ce ai nevoie sa il editezi, dar poti folosi windows movie maker
altceva, sa fi foarte bun la jocuri, sa iti mearga pc-ul fara probleme (am vazut ca laptop-ul nu are procesor dual-core, ceea ce ar putea sa fie un mic obstacol, dar asta depinde si de joc.
mult succes, si daca vrei fa-mi si mie cateva tutoriale de terraria

| lastOne a răspuns:

1) Fraps
2) Sony Vegas/Adove Premiere
3) calculator suficient de performat incat sa duca si jocul si captura video realtime.

Spor