| SeaT23 a întrebat:

Salut, caut o comunitate noua de gaming ( Cs 1.6, SA:MP, CS:GO, MineCraft). Nu pot contribui la DONARE, dar stiu foarte bine HTML, CSS ( in special IPB si PHPBB3). Pot ajuta comunitatea cu membri / servere.

Răspuns Câştigător
| Avytza_Avy_1998 a răspuns:

Jucausii Community caută staff activ si servere de orice tip! Suntem o comunitate noua cu platformă IPB, avem 3 servere de CS 1.6, o sa avem si multe altele. Te astept si pe tine, chiar am nevoie de staff. www.jucausii.org/forum! Daca vrei sa discutăm in particular Y! M: cena_flavius9

49 răspunsuri:
| TeOLica a răspuns:

Iti propun eu ceva am fost de curand intr-o comunitate www.bemgaz.ro la categoria forum ...Eu am fost super multumiti de ei daca nu ai host la server de samp sau cs iti ofera ei la un pret foarte mic + anti-flood full + downloadurl de mare viteza + categorie cu drept de administrare + reclama 100% GoOgLe + platforma de vot pentru populatia serverului. Daca te intereseaza dai un click.

| Snnk a răspuns:

Salut, te asteptăm pe www.rodevil.com / Facebook - https://www.facebook.com/......0602375203 (mai multe detalii pe forum, mă găsiți sub numele de Snnk ) Căutăam STAFF ACTIV si SERVERE

| wick a răspuns:

Www.xtremeplay.ro
Comunitate care se respecta

| Edutzu2000 a răspuns (pentru Avytza_Avy_1998):

Da frate nici forumul nu e bun

| Andrey_Alexutzzu_1998 a răspuns:

Cauti o comunitate serioasa si de lunga durata? Comunitatea Mascatii.ro iti sta la dispozitie! Vrei nu vrei, tot la noi ajungi!

Comunitatea Mascatii recruteaza:

- Servere CS 1.6
- servere SA:MP
- Servere Minecraft
- Servere L4D2 / TF2
- clanuri (in viitorul apropiat)

Recrutam staff:

- Moderatori
- Designeri

Comunitatea noastra pune la dispozitia serverelor:

-DNS: NUME. Mascatii.ro
-Categorie inclusa pe forum.
-Acces total la categoria dvs.
-Gradul Manager Server
-Accese de moderare.
-Support Tehnic 24/7
-Optimizare Server
-Scriptare / Modificare Plugin-uri
-Fixarea eventuala a serverului (depinde de joc)
-Sugestii.

| Andrey_Alexutzzu_1998 a răspuns:

Cauti o comunitate serioasa si de lunga durata? Comunitatea Mascatii.ro iti sta la dispozitie! Vrei nu vrei, tot la noi ajungi!

Comunitatea Mascatii recruteaza:

- Servere CS 1.6
- servere SA:MP
- Servere Minecraft
- Servere L4D2 / TF2
- clanuri (in viitorul apropiat)

Recrutam staff:

- Moderatori
- Designeri

Comunitatea noastra pune la dispozitia serverelor:

-DNS: NUME. Mascatii.ro
-Categorie inclusa pe forum.
-Acces total la categoria dvs.
-Gradul Manager Server
-Accese de moderare.
-Support Tehnic 24/7
-Optimizare Server
-Scriptare / Modificare Plugin-uri
-Fixarea eventuala a serverului (depinde de joc)
-Sugestii.

Forum: www.mascatii.ro

| MaFiOul23 a răspuns:

Poti sa incerci si aceasta comunitate este noua si se cauta staff problema este ca nu are inca domeniu dar o sa cumpere si domeniu pana atunci http://deluxgamingcomunity.forumer.ro/ Sper sa-ti placa;)

| Melintealin08 a răspuns:

O comunitate nou http://nationscs.com/forum/
TE asteptam pe tine si cu prieteni tai!

| Bulgaru_Silviu_1988 a răspuns:

Http://drogati.tk/forum/ Este o comunitate noua cu staf prietenos va asteptam cu drag!

| Florin_Lascus_1997 a răspuns:

JustGame.Ro

| alexandrunetu25 a răspuns (pentru Florin_Lascus_1997):

Hai pe www.monsterkill.ro/forum/ căutăm staff serios.

| Borjescu_Laurentiu_1995 a răspuns:

Raspunsul tau aici...Numele comunitatii: GamesPower
Link-ul comunitatii:http://www.gamespower.ro/forum/
Tip comunitate: Gaming
Descrierea comunitatii:Cauti o comunitate romaneasca, serioasa si in continua crestere, de gaming? Doresti sa joci un counter-strike 1.6 pe un server serios, sau un alt mod de CS ( respawn, warcraft, )?
Doresti sa ne ajuti sa dezvoltam aceasta comunitate? Vino alaturi de noi si nu vei regreta.
Avem servere de :
-Counter Strike(4)
-Samp(1)
-Cs Go (in curand)
-Mix(1)
-Metin(2)
-Word Of Tanks(1)
-Minecraft(1)
Recrutam servere de jocuri orce tip!
Ne poti vizita pe : http://www.gamespower.ro/forum/
Sau pe adresa de teamspeak:ts.gamespower.ro
Te asteptam!

| Droogatu a răspuns:

Daca mai esti interesat cauta-ma la Staff_realstrike. dar dupa cum vad e dupa 7 Iunie 2013happy

| Mateas_Mario_1989 a răspuns:

Www.gamenet.gq

O comunitate nouă şi activă de gaming. Recrutăm servere de orice joc şi staff activ şi serios.

| gtastarro a răspuns:

Comunitate de gaming infiintata in anul 2014 va asteapta cu mare drag sa deveniti membru al acesteia. Accesati www.gtastar.ro daca vreti sa va inregistrati sau accesati serverul de samp rpg.gtastar.ro.

Serverul este unul unic, are 19 factiuni, dintre care acestea sunt:
-Police Departament
-FBI
-National Guard
-Paramedic
-Mafia Corleone
-Mafia Cuneo
-Mayor
-Hitman Agency
-News Reporters
-Taxi Company
-School Instructors
-Mafia Yakuza
-Mafia Tattaglia
-Mafia Barzini
-Mafia Stracci
-Mechanic Company
-Mafia Vagos(nou fondata)
-Mafia Sindaco(nou fondata)
-Mafia Vietnamese Boys(nou fondata)

Avem o gama variata de joburi cu care poti face bani simplu si usor. Poti detine 3 masini + barca, avion, elicopter, iar daca achizitionezi cont vip mai poti cumpara inca trei masini.
Cei care doresc helper il pot obtine foarte usor aducand 5 jucatori(activi). Serverul nostru are in medie 50 jucatori online constant.

| Mateas_Mario_1989 a răspuns:

Www.deadzone.ro

Cautam servere pentru orice joc si avem staff activ. Daca ne poti ajuta te asteptam.

| Andrey_Dragomir_1997 a răspuns:

Www.watg.in In Cautare De Servere De Orice Tip, Membri Si Staff Activ!

| Boss_Vasi_Vasi_1991 a răspuns:

Iti propun comunitatea mea http://vsp.zz.mu comunitate foarte smechera ii in cautare de : plaieri, sv de cs, clanuri, moderatori, administratori, @SeaT23 daca vrei vino pe comunitatea mea si convinge-te cat de smechera este si vo propun la toti de aici care sunteti captivi pe forumuri din astea praf veniti pe al meu si o propun la niste admini care au experienta si care au grade mici pe forumurile care faceti voi reclama;) si nu-i forumgratuit! Ii IPB (IP-Board) si in ultimul rand cautam foarte multi Designeri adica GFX Teamcare au experienta in photoshop cs6

| Lucian50 a răspuns:

Www.livegame.ro Deschisă de vreo 2 - 3 zile.

| SanduVictor a răspuns:

Http://inforo.forumz.ro
Nu vreau sa imi donezi
Vreau doar membri thx
id yahoo: vivian. iulian
contacteaza-ma

| bluegaming a răspuns:

Www.bluegaming.ro avem servere de tot felul, staff prietenos, premii, sponsorizari. Viziteaza-ne si o sa iti placa.

| Mateas_Mario_1989 a răspuns:

Te asteptam pe www.opticons.net! O comunitate noua, pe care o poti ajuta cu membri.

| SeViD a răspuns:

Www.cubaland.ro
Cautam :
[•] Servere de orice fel
[•] Clanuri de orice fel
[•] Staff activ

+ Avem server TS3 200 slot
+ Avem server Minecraft 20 slot ( pe el de obicei sunt playeri multi gen 10/20; 15/20)
+ Avem server de SA:MP 20 slot (de obicei 10/20 15/20)
+ Avem server de CS 1.6 32 slot ( de obicei 15/32)
+ Avem server de Metin2 (populat)

Daca vii cu o cerere de intrare in staff puteti primi :
Moderator (acces la 2-3 categorii)
Moderator-Global ( all forum + MCP + Acces la Warn )

| Dorcea_Ionut_1997 a răspuns:

Salut,Hai pe această comunitate, este o comunitate super mișto, temă foarte bună, avem deja 2 servere, 20 membri.
Căutăm servere de orice tip.
Căutăm Clanuri.
Cautăm Staff(în special moderatori, moderatori globali și designeri).
Aceasta este comunitatea:
www.maxcs.16mb.com

Oferim DNS Nume.MaxCs.Ro sau Nume.MaxCs.com

Hai și tu te aștept!

| Regheton2013 a răspuns:

Www.Hellstrike.ro - intra si demonstreaza-mi ce poti ce calitati sau experienta ai, si in fuctie de exp ta iti vom da grad :)

| Aparaschivei_Andrei_1998 a răspuns:

Salut
Cauti un forum bun, din Romania?
Welcome to http://podzone.ro/forum
Suntem in cautare de :
(*) Staff activ #
(*) Clanuri #
Intra si tu pe cel mai tare forum de Counter-Strike 1.6 >Din Romania<
Trimite mass-ul acesta mai departe