| Simedrea_Mihai-Nicolae_1995 a întrebat:

Este bun acest pc pentru gaming? (gta v,minecraft, CS:GO)? http://www.altex.ro/......2gb-ubuntu :)

4 răspunsuri:
| Dugalle a răspuns:

Minecraft si CS : GO nici nu se pune problema iar pentru GTA V, merge chiar bine ca e i5 3.3 iar nVidia 950 2gb e chiar buna.

| Simedrea_Mihai-Nicolae_1995 explică:

Ms dar pe gta v ar merge in 60 fps macar? happy

| LanGooP a răspuns:

Salut.Acest calculator este unul perfect pentru gaming decent (GTA V, CS:GO, etc... )
La Minecraft, calculatorul acesta o sa duca jocul pe ultra la 200-300 fps sau chiar mai mult.

CS:GO la fel. In ultra o sa duc pe la 100-150 fps.

La GTA V, la ultra o sa duca cu vreo 30-40 fps, la hard o sa duc cu 60-70, la medium o sa duca peste 100 fps, iar la low low, o sa duca peste 150 fps.