| XFancyX a întrebat:

Pot achizitiona un router wireless fara a fi nevoive de contract? Am vazut pe eMAG ca sunt routere de cumparare si daca as putea sa cumpar un router pentru internet ce router mi-ati recomanda pentru lol/cs go?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Normal ca poti sa cumperi router fara contract lol. Dar tot iti trebuie abonament la net prin cablu.

| Saddest a răspuns:

Poti cumpara router linistit dar o sa ai nevoie de contract cu o firma de internet(daca ai deja internet acasa atunci deja ai contract cu digi sau alta firma de internet), pui cablul in router iar din router pui un cablu in calculator/laptop. Orice router gigabit e ok, diferenta la viteza de internet e in functie de contractul ce il ai cu furnizorul de internet(poti avea internet de 100mb/secunda - 300mb/s - 500mb/s sau 1000mb/s).