| Kedoaka79 a întrebat:

Salut, pot juca gta 5 online pe calculator\laptop cu altcineva care joaca pe consolă(ps3)?

4 răspunsuri:
| purpleicetwice a răspuns:

Nu ai cum

| Phux a răspuns:

Nu, GTA V nu este cross platform.

| Kedoaka79 explică (pentru Phux):

Ce inseamna cross platform?

| Phux a răspuns (pentru Kedoaka79):

Scuze, trebuia sa spun ca nu are multiplayer cross platform nu ca jocul nu este cross platform.
Multiplayer cross platform - Eu de pe PC pot juca multiplayer cu cineva de pe consola sau cei de pe xbox pot juca cu cei de pe playstation samd. Deci, reprezinta abilitatea jocurilor de a permite persoanelor de pe o platforma (de ex PC, xbox, playstation) sa joace cu alte persoane de pe alta platforma.