| Pe19 a întrebat:

Știe cineva jocuri în care sa fie vorba de crearea unei planete,unui sistem solar sau ceva de genul,eventual similator (nu neapărat,dar poate o fi) cat mai bun sau tot asa dar cu război, politica lumii.Pentru PC sau Android, dar mai mult pentru PC.Mersi

Răspuns Câştigător
| Ovidiu192837465 a răspuns:

Poti incerca SPORE, este un joc interesant in care evoluezi si devii din ce in ce mai inteligent pana iti creezi propria planeta, iar dupa ce ai propria planeta poti cuceri altele si tot asa.

Uite aici un link cu trailer-ul jocului: https://www.youtube.com/watch?v=zi2GvqboQfY

Sper ca ti-am fost de ajutor.

1 răspuns: