| killanonim a întrebat:

Am si eu o intrebare, daca cumpar un joc de pe g2a, pot sa adaug prieteni pe steam?

3 răspunsuri:
| BogdanBz a răspuns:

Ca sa poti sa adaugi prieteni pe steam, trebuie sa cresti in level pe steam. Pentru a creste in level, trebuie sa cumperi jocuri care au steam trading cards. Folosind acele trading cards poti creste in level. Pentru a intelege mai bine, cauta pe Youtube steam trading cards, how to use. Bafta!

| eroG a răspuns:

Salut. Pai ce treaba are? Tu cumperi un key pentru un joc pe steam de pe g2a sa zicem. Poti adauga prieteni in joc sa te joci cu ei linistit. Eu am cumparat csgo de pe g2a si ma joc si acum cu prietenii mei pe steam. Daca nu la asta te referi sa-mi scrii inapoi sa-ti pot explica

| killanonim explică (pentru eroG):

Deci, am auzit pe cineva ca, daca o sa cumperi key CSGO pe g2a, activezi alea pe acolo pe steam iti da jocu si te joci, buun, cica nu poti adauga prieteni pe steam deoarece nu ai un joc cumparat de minim 5 euro pe steam, asa am auzit nu stiu daca este adevarat, acum intelegi ce vreau sa spun?