| Stefan_Hada_1995 a întrebat:

Salut, TPU as dori luna aceasta sa achizitionez un calculator pentru gaming, mi-ati putea zice daca e bun?

Memorie desktop Kingston 8GB DDR3, 1600Mhz
Hard Disk Drive SEAGATE Barracuda de 1Tb 7200rpm 64MB
Carcasa ZALMAN Z3 Plus
Placa video Gigabyte GeForce GTX 960 G1 Gaming 2048Mb Gddr5, 128bit
Placa de baza Asrock H97 PRO4, scocket 1150
Procesor Intel Core i5-4460 de 3.2 Ghz
Sursa de alimentare Corsair VS 650W
DVD-RW ASUS DRW

Am un buget de 3000 lei acest pc este cam de 3200 lei. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

I5 6500, 8 GB DDR4, GTX 960 cu 4 GB, sursa excelenta - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1397283/

39 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

Ca ziceai mai devreme ca vrei sa iti mearga GTA macar la medium... uite GTA 4 pe sistemul meu cu totul la maxim - https://www.youtube.com/watch?v=LD58MKY-5Yg
P.S. GTA 5 inca nu am avut timp/chef sa il instalez/rulez.

| Stefan_Hada_1995 explică (pentru KodrutZ):

Unde gasesc chatu-l?

| KodrutZ a răspuns (pentru Stefan_Hada_1995):

Iti apare un popup, dar azi au si oamenii liber. Voila - http://www.pcgarage.ro/info/contacteaza-ne/contact/ - modalitati de contact pentru nspe departamente si probleme.

| Stefan_Hada_1995 explică (pentru KodrutZ):

Mersi, mult.e canalil tau?>

| KodrutZ a răspuns (pentru Stefan_Hada_1995):

E id-ul meu de YT, da. Postez foarte rar, nu ai mare lucru de vazut oricum.winking

| Stefan_Hada_1995 explică (pentru KodrutZ):

E misto oricum, astept sa vina maine suni la cei de la garaj big grin...le zic de comanda si iti explica cum se da in ratE? etc?

| KodrutZ a răspuns (pentru Stefan_Hada_1995):

Pai e interesul lor sa vinda, nu? Ca o mica paranteza, GTA 5 cu detaliile spre high binisor (4XAA, full HD, nu am activat chiar tot ce se putea da la maxim, dar se vede foarte frumos) merge fluent pe vechitura mea - i3 2120, GTX 750 Ti, insa memoria video folosita e foarte aproape de 2 GB. In concluzie, cu un GTX 960 cu 4 GB ar trebui sa poti juca lejer GTA 5 cu totul la maxim.

| Stefan_Hada_1995 explică (pentru KodrutZ):

Mersi, oricum pentru configuratie big grin Si u n-ai vechitura, eu am o vechitura laughing))))))))0

| ronin92 a răspuns:

Eu sincer folosesc desktopul asta, l-am luat de pe eMAG la pret intreg de 3000 de lei, acum este la promotie speciala, recomand!
https://www.emag.ro/......DQGQMCBBM/