| ionutz1890 a întrebat:

cum trimit o invitatie cu un joc pe steam unui prieten? Dau funda! Eu am jocul acela si nu stiu sa trimit invitatie!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te referi la steam family sharing. E putin mai complicat.

Pentru a-i da prietenului tau accesul la jocurile tale trebuie sa te duci la el acasa, sa te loghezi pe steam cu contul tau (pe pc-ul lui), apoi sa intri in steam > settings > family sai sa dai click pe Authorise This computer.

Apoi te deloghezi dupa contul tau, iar cand prietenul tau se logheaza cu contul lui va avea jocurile tale in librarie.