| AndreiGrigore a întrebat:

dati-mi si mie niste servere samp de roleplay romanesti.Dau funda la cel mai bun.

Răspuns Câştigător
| Ionutz_9547 a răspuns:

Samp.b-zone.ro.Asta este un server foarte bun.

60 răspunsuri:
| RoBy11 a răspuns:

HostName:.::.Skull RPG[0.3x]By Dracula Join This Server:.
Address: 94.52.146.56:7777
Players: 2 / 100
Ping: 49
Mode: • BETA • v0.1
Map: Los Santos

| Shi_Atat_Oty_1997 a răspuns:

86.124.128.28:7777 este un server foarte frumos cautam playeri este nou serverul avem script unic facut de Alessio. Puteti da semnale etc...Va asteptam pe server

| SilviuREX a răspuns:

Bună ziua / seara! Astăzi la ora 19:30 îmi voi redeschide server-ul de sa-mp RPG... La deschidere toți aveți șansa să deveniți lider, admin, helper.
La 20 on vom da fiecărui player cate 3kk + 2rp!
Deci vă aștept pe server în număr cat mai mare!
Vă mulțumesc!

DETALII SERVER :
Nume : HamaPlay.Ecila.Ro
IP : 46.102.116.12:7777
FORUM : www.ecila.ro/forum
MOD : RPG
Serverul rulează 24/24.

| cossyboss a răspuns:

Rpg.newlifecs.ro

| sasukesammy a răspuns:

HostName: || Viata Adevarata | RP || kill4fun.ro[WIPE]
Address: 178.156.201.209:7777
Players: 20 / 100
Ping: 46
Mode: Romania RP-4.5v
Map: Los Santos

| LUCI345 a răspuns:

Cati playeri intra?

| SkuL a răspuns:

Address: 188.241.14.86:7781
Players: x/50 [P.S. sv e deskis pe 16.1. 2014 deci nu are playeri]
Mod: RPG
P.S. Serverul este now deskis si va asteapta se cauta staff/helperi/leaders factions. Sloganul nosru e : Intra~Cine~Vrea~Iese~Cine~Poate!

| CJPDRAGOS a răspuns:

Http://s19.postimg.org/6j65txaz7/6_5_logo_pro_gaming.png

Hostname:Pro-Gaming: RPG Server
Versiune SA:MP: 0.3x
Sloturi:150
Adresa IP:93.119.26.212:7777
Gamemode:Pro-Gaming v1.0.1
Harta:LS * LV * SF
Forum: http://pro-gaming.ro

http://img801.imageshack.us/img801/7176/fji.gif
Te-ai saturat sa intri pe tot felul de comunitati fantoma care dispar dupa o luna?
Pro-Gaming iti ofera un mediu linistit de a te juca, in prezent la noi te poti juca Counter Strike 1.6 cat si San Andreas MultiPlayer, bineinteles in acelasi timp poti vorbi pe serverul nostru de TeamSpeak 3, pe viitor speram sa deschidem mai multe servere!
Intai de toate, pe serverul nostru se incepe de la level 1 si suma de 300$, orice jucator nou va avea sansa de a-si cumpara un bun personal, de exemplu o masina, o casa, de ce nu si un business.

Pe server gasiti urmatoarele factiuni:

Departamente:
-Politia Romana
-S.R.I.
-Armata Romana
Factiuni pasnice:
-SMURD
-Guvern
-School Instructor
-Stirile Pro-Gaming
-Speed Taxi
-Remorcari Auto
Factiuni persiculoase:
-Hitman
Prostitutie, camatarie, trafic de carne vie, taxa de protectie, droguri - cam asta este trecut în "CV-ul" oricarui interlop care se respecta. Iar Pro-Gaming nu duce lipsa de astfel de playeri care sfideaza legea si terorizeaza cetatenii acestui server:
-[Clanul Caran
-Clanul Camataru
-Clanul Sadoveanu
-Clanul Duduianu
-Clanul Sportivilor
-Clanul Vasiloiu

Pe server gasiti urmatoarele joburi:

Fermier
Detectiv
Avocat
Mecanic
Bodyguard
Sofer de autobuz
Boxior
Dealer de masini
Ziarist
Camionagiu
Tractorist
TransportHotdog
Gunoier
Pescar
Ilegale:
Curva
Dealer de droguri
Dealer de arme

Ce contine acest server:
-Sistem de locations (/locations)
-Sistem de war pe teritorii (/ataca)
-Dealership infinit de masini personale
-Peste 70 de case care pot fi cumparate
-Peste 20 de afaceri (Bizuri)
-Puteti asculta radio online (/radio)
-Sistem de agenti (/ajutor [problema])
-Joburile se iau direct de la HQ jobului
-Sistem de event (/eventhelp)
-Sistem de portbagaj (/trunk) in care puteti pune arme, armura.
-Sistem de jefuire al bancii cu vanul
-O curte a inchisorii de maxima securitate pazita de armata
===========================
Fondator: Indecen3T
Contact: pro.gaming2012@yahoo.com /indecen3T@yahoo.com
===========================
Multe altele descoperiti voi pe server!

| andy9995 a răspuns:

HostName: [RPG]Xtreme-Black
Address: 188.241.14.45:7777
Players: 5 / 50
Ping: 32
Mode: XB-RP v0.1
Map: San Andreas

| alezandru13 a răspuns:

188.212.104.176, super frumos! happy Incearca-l si o sa vezi cu ochii tai.

| LoaderRo a răspuns:

Sa-mp.3utilities.com:7777 uite aici este al meu daca aduci 3 playeri iei 1kk daca aduci 5 playeri iei 2, 5kk daca aduci 7 playeri iei 5kk si daca ai adus 10 playeri iei 10kk si helper lvl 1 big grin

| ExTaZz11 a răspuns:

HostName: Ender-RPG| 30 on 500k all 2 rp|
Address: 193.84.64.58:7777
Players: 21 / 50
Ping: 46
Mode: RPG Romania 2.1
Map: San Andreas
La level 3 se aleg leaderi la facţiune. Eu ii aleg! Un server cu staff si membrii de treaba.
Lasati comm cei care intrati.

| ForTzA123 a răspuns:

HostName: BvZonE [0.3x] :RPG Server
Address: 46.108.107.63
Players: x/50
Ping: 10
Mode: RG:RP v5.6 - RPG
Map: • LS and LV •

| CIA2 a răspuns:

HostName: EpicPlay RPG||WIPE ALL||La lvl 5 aleg Liderii!
Address: 89.33.242.210:7777
Players: 4 / 50
Ping: 27
Mode: CaPoNe97 RPG
Language: ROEN
SE CAUTA STAFF/LIDER!

| Lyka_Alexandru_1998 a răspuns:

109.100.119.101:7777 cel mai tare server roleplay mai ales ca se cauta lideri la factiuni

| WP_Metin_1993 a răspuns:

HostName: XPM.ro RPG Romania
Address: 193.84.64.165:7777
Players: 10 / 50
Ping: 11
Mode: XPM RPG v0.1
Map: San Andreas

Site: http://.xpm.ro
Salut! uite ai aici server de sa-mp deschis de 2 zile, si garantam ca nu disparem peste noapte, fara donatii, tinut din munca noastra si ne place acest lucru! Va asteptam pe server!
Sloturile se vor mari in functie de playeri!

| Pr0Vegas a răspuns:

Salut. Căutați un server Sa:MP și o comunitate ordonată :)?

Ei bine, vă ofer RPG.BLAZED.RO:7777. Aici avem:
1. Facțiuni:
-Poliția Română
-Armata Română
-S.R.I
-Grove Street
-Ballas
-Los Asztec.
-Los Vagos
-The Rifa
-The Russian Mafia
-Schools Instructors.
-New Reporters
-Hitman Agency
-SMURD
-Guvern
-Rromi
-Taxi
-Remorcări auto

2. Evenimente & Concursuri unice.
Exememple: Evenimente pe echipe.
Târguri de mașini.
Evenimente O & X
Deagle, Măcel, LMCS, event /find, etc.

3.Donații
Pe server puteți dona la fondatorul George12, pentru:
-Cont premium- puteți tasta /premium în joc pentru a vedea avantajele
-Monster
-Infernus
-Bani
Etc...

5. Panel va urma

6. Comunitatea forumului: www.blazed.ro/forum
- Temă unică, fără bug-uri sau altceva.
- Concursuri (fifa, 8ballpoll)

Vă așteptăm pe server/comunitate. cu cea mai mare plăcere

| Pr0Vegas a răspuns:

Salut. Căutați un server Sa:MP și o comunitate ordonată :)?

Ei bine, vă ofer RPG.BLAZED.RO:7777. Aici avem:
1. Facțiuni:
-Poliția Română
-Armata Română
-S.R.I
-Grove Street
-Ballas
-Los Asztec.
-Los Vagos
-The Rifa
-The Russian Mafia
-Schools Instructors.
-New Reporters
-Hitman Agency
-SMURD
-Guvern
-Rromi
-Taxi
-Remorcări auto
2. Joburi:
-Detectiv
-Reporter
-Tăietor de lemne
-Avocat
-Gunoier
-Pescar
-Trucker
-Fermier
-Dealer de Arme
-Dealer de Droguri

3. Evenimente & Concursuri unice.
Exememple: Evenimente pe echipe.
Târguri de mașini.
Evenimente O & X
Deagle, Măcel, LMCS, event /find, etc.

3.Donații
Pe server puteți dona la fondatorul George12, pentru:
-Cont premium- puteți tasta /premium în joc pentru a vedea avantajele
-Monster
-Infernus
-Bani
Etc...

5. Panel va urma

6. Comunitatea forumului: www.blazed.ro/forum
- Temă unică, fără bug-uri sau altceva.
- Concursuri (fifa, 8ballpoll)

Vă așteptăm pe server/comunitate. cu cea mai mare plăcere

| VladXD98 a răspuns:

HostName: OlympusHD World
Address: 89.42.138.6:7777
Players: 1 / 50
Ping: 15
Mode: OHD v1
Map: OCity v1

| VinkerFromSAMP a răspuns:

Recomand cu cea mai mare caldura: RPG.BOTTLES.RO:7777
Este un server super tare! Deci merita incercat.

| George_Turtea_2000 a răspuns:

Intrati pe samp serverul:46.102.116.38:7777|10 on event|15 on MEGA BONUS+EVENT+Leaderi|20 on alegem staff-ul|

| San4osNolimit a răspuns:

HostName: Nolimit RPG | AVENTURA [0.3x]
Address: 109.163.233.126:7777
Players: 74 / 100
Ping: 3
Mode: NN:RP v3.1
Map: San Andreas

NoLimit un server RPG, fiecare dintre noi sau majoritatea care joaca samp stiu ce este RP(Role Play), simulam viata reala pe cat mai mult posibil. Unora le iese altora nu dar asta e viata.Insa pe NoLimit incercam si credem ca avem unul dintre cele mai tari servere de RP fara nici o indoiala.
Oricare intra pe NoLimit are drepturi egale nu facem diferenta toti suntem la fel, doar singuri ne putem inalta sau pica aici e treaba fiecaruia.
Comunitatea a prins din nou viata acum 3 luni de zile dar vechimea este de aproximativ 1 an de zile desigur a existat o pauza in care s-a lucrat la ceva serios pe placul tuturor.

Mai jos voi prezenta factiunile, joburile si ceva detalii despre server.
Factiuni
LSPD
Medics/Fireman
Grove Street
Corleone Famiglia
Yakuza
The Ballas
News Reporter
Los Santos Vagos
Russian Bratva
HITMAN
Armata Romana
Taxi Co.
Tow Car Company

Joburi

Sofer de tir $$$$ (Traseele sunt diferite in functie de tipul de remorca ales; carbune, benzina, alimente.etc)
Alpinist $$$$ (Escaladezi muntele in cautare de flori rare pe care apoi le vinzi pentru a creste`n skill si evident pentru a face bani)
Sweeper $$$ (Spalat stradal LS)
LineMaker $$( Linemaker e tot o inventie marca Nolimit, ce anume trebuie sa faci? simplu urmaresti check`pointurile rosii ce apar pe harta si simulezi trasarea liniilor de marcare stradala ale orasului)
Grass Service $$$ ( Daca iti place sa muncesti la un joc diferit poti incerca sa tunzi gazonul din zona Ballas )
Aero Service $$$ ( Caraus de bagaje la aeroport )
Detectiv
Mecnic de masini $$$
Bodyguard (Ofera armura contra cost )
Car Dealer
Boxer
Bus Driver
Trucker
Gunoier (Lucrator in folosul comunitatii, aduni gunoaiele din oras )
Farmer $$$
Paper Boy
Whore
Arms Dealer $$$$
Drug Dealer $$$
Car Jacker

Alte informatii
Serverul va mai prezinta:
- WAR SYSTEM - /warstats cu statistici

- Afaceri noi

- Car Tuning LS (Arch, Lowrider, Paint ) 3 in 1

- Food&Drinks - Incaseaza banii din chisscurile de HOtDog si barurile exterioare.

- Orange Pro ( Magazin de telefoane. Aici gasesti agenda credit, cumperi credit pentru a vorbi la telefon si a trimite SMS, creditul se afla la /call 333 ) banii intra in bizul de telefonie

- Lotto acum a devenit Biz - Banii pe bilet la loterie intra`n biz

- Sistem de jucarii -caciuli, bandane, armura, chitari, animale, lasere ce pot fii atasate la caracter) - comanda /toys se regleaza din coordonate x y z.

- Hotel NOLIMIT - dotat cu piscina, garaj subteran pentru masini, camere de inchiriat la preturi mici (poti avea si casa si camera la hotel)
- Cartier de case la LSPD cu un garaj propriu.

- Club de parasutism - poti alege diferite locatii unde sa te arunci cu parasuta impreuna cu pretenii (ex. Deasupra Ls, peste ocean, etc)

- Baloane cu aer cald - baloanele sunt concepute sa zboare deasupra orasului LS pentru o priveliste minunata

- Disguise center - vrei sa te deghizezi sa nu stie lumea cine esti? nimic mai simplu.

- Un restaurant in aer liber - restaorant peste sosea in LV dotat cu 2 lifturi pentru a urca direct cu masina.

- Fiecare player poate avea 3 masini personale(5 vip), preturi mici

- Misiuni noi - masurat de autostrada, saritri de pe cladiri, instruirea pentru terenuri de sport din orase.

- Sala interent - iti gasesti pretenii si delatiile despre el direct pe google, asculti muzica de pe youtube.

- Club de lautari - cand ajungi porneste automat Radio taraf (puteti da dedicatii).

- Alahambra club cu muzica retro si ring de dans colorat.

- Radio in masina - pornesti cu comanda /radioon opresti cu comanda /radiooff

- La donatori le apare deasupra capului VIP colorat.

- O serie spectaculoasa de eventuri ( Eventuri unice combinate intre ele cu premii frumusele).

| San4osNolimit a răspuns:

HostName: Nolimit RPG | AVENTURA [0.3x]
Address: 109.163.233.126:7777
Players: 74 / 100
Ping: 3
Mode: NN:RP v3.1
Map: San Andreas
Forum: Nolimit-Gaming.Com/Forum

| TommY28 a răspuns:

Slots : 50
Host : ZeroPing
Site: http://bgamerz.com
Forum: http://bgamerz.com/forum

Factiuni [Se cauta lideri]

Police Department
Federal Bureau of Investigation
National Guard
Medics
The Mafia
Varios Los Aztecas
Ballas
Grove Street
The Triads
Los Santos Vagos
Taxi
License Faction
News Reporter
Hitman Agency

Joburi
1.Detective
2.Lawyer
3.Whore
4.Drugs
5.Car Jacker
6.New Reporter
7.Detective
8.Bodyguard
9.Arms Dealer;
10.Car Dealer
11.Boxer
12.Bus Driver
13.Paper Boy
14.Trucker
15.Garbage C.

Sisteme Eventuri
NRG Stunt
Last Tank Standing
Last Boat Standing
Last Car Standing
GunGame
Hunting Event
Race Event
Trivia

Serverul contine urmatoarele
Sistem ONLINE avansat pentru BLACK LIST / in curand si pentru BAN LIST / WARN LIST / PAY LIST acesta se afla aici http://bgamerz.com/rpg
Sistem WAR ( /startwar /topwar /mykills /score )
Sistem masini personale
Sistem Rob ( poti jefui banca/24/7 )
Sistem Failed Contracts ( La 5 fail-uri membrul Hitman Agency este demis automat )
Sistem Minieventuri
Case personale
Bussines-uri

IMPORTANT
Recrutram Helperi si Lideri
Masinile personale si caselse se dau gratuit

| Fcsb_Vali_1996 a răspuns:

93.119.26.215:7777 E nou deschis server-ul primesti level 2 +500k,se da admine, helpere si lider, va asstept pe toti, versiunea este 0.3z

| Ciobotaru_Paul_1980 a răspuns:

HostName: NATIONSCS: Ora 18:00 alegem liderii
Address: 93.114.82.194:7777
Players: 3 / 50
Ping: 28
Mode: NationsCs v1.0.2
Map: NationsCs 2014

| Mihai_Ionut_1996_tkAP a răspuns:

Acesta este un server destul de bun+ca se dasi leaders la factiuni si multi bani 89.39.14.24:7777

| Dima_Andrei_1998 a răspuns:

Intra pe 89.136.4.185:7777 si pe http://gamez-arena.forumgratuit.ro/ serverul nostru de SA:MP ofera Lidere si helperi.Si nu vei regreta