| Ionut_Garbocea_1996 a întrebat:

Salut TPU
In urma cu o saptamana am cumparat un domeniu de la o firma de host... faza este ca vreau sa-i pun un HP pentru metin...
am pus toate fisierele in filezilla si cand scriu la web site meu imi merge ff greu
cand scriu www.sitemeu.eu/install.php se incarca repede, scriu ip id la server si sta vreo 2-3 min se incarca si imi zice "Creare config.inc.php

Eroare:
- Conexiunea cu serverul de joc nu a reusit
- Conexiunea cu baza de date a homepage nu a reusit
- Conexiunea cu baza de date a serverului nu a reusit
Inapoi

config.inc.php creat cu succes
Next "
si daca dau next se incarca putin si imi zice sa nu s-a conectat cu succes la server
Va roog ajutati-ma
Funda

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai toate datele de acces catre mysql setate cum trebuie? ai bazele de date create daca ai nevoie de o baza de date locala?

| vreiunsite a răspuns:

VREIUNSITE este furnizor de servicii web si gazduire web pe servere ultra-perfomante.Gazduire web si pachete web hosting resseller in Romania. Cele mai mici preturi incepand de la 5 lei/luna.intra pe site si ai sa te convingi! www.vreiunsite.net