| NoName05291 a întrebat:

Intrebare pentru cei care joaca Dragon City pe Facebook: Cum faci rost de un dragon de legenda fara sa dai gems? Si inca una: cum faci sa iti iasa Gummy dragon?

Răspuns Câştigător
| Sp3edy a răspuns:

Din combinatiile de mai jos poti obtine un dragon legendar.

Soccer + Cool Fire [12hours].

Cool Fire + Cool Fire [4 hours].

Soccer + Soccer [12 hours].

Gummy + Petroleum[12 hours].

Gummy + Cool Fire [8 hours].

Gummy + Armadillo [12 hours]

Gummy + Gummy [8 hours]

Cool Fire + Armadillo [

115 răspunsuri:
| Bocaneala_Mihai_1999 a răspuns:

Da cum fac cool fire dragon?
va rog

| Bocaneala_Mihai_1999 a răspuns:

Combini cool fire cu armadilio
iar gummy = hot metal+firebird sau fluturele

| MihailDanut123 a răspuns:

Sall TPU! Eu as vrea sa stiu cum faci Gummy Dragon si Armadillo Dragon?

| Gagea_Marian_1999 a răspuns:

Va rog spuneti-mi cum se face Gummy dragon daca combinati soccer+gummy=legend

| Gagea_Marian_1999 a răspuns:

Va rog spuneti-mi cum se face Gummy dragon daca combinati soccer+gummy=legend da cat dureza sa se faca gummy

| Mihai_Cristea_1989 a răspuns:

Pentru Gummy dragon pui dandelion+laser dragon sau jade dragon +batery dragon=Gummy dragon

| Silivestru_Andrei_1988 a răspuns:

Ca sa iti iasa gummy dragon=jade dragon+star dragon

| Centru a răspuns:

Dandelion+ Laser pentru Gummy

| Melniciuc_Costy_1990 a răspuns:

Pentru un dragon legendar pune Gummy + Cool Fire. Daca dai 5 diamante iti iese din prima

| Chetrone_Monica_1977 a răspuns:

Salut TPU! Pentru gummy paladin dragon + cactus dragon=gummy. Pentru legenda Gummy+Soccer.

| malis a răspuns:

Ask in coua eu am 10 dragoni legendari si 3 gumy si soceri si cool fire am di toate si am doar nivelul 24 la breading pune cool fire+gumy sau socer+cool fire
daca mai vrei in un cool fire sau inca un socer pune cool fire primul si socer al doilea si ca acesti dragoni sa aiba nivelul mai sus de 10 si sa nu te bati la lupte pentru gems cu ei

| Munteanu_Bogdan-Ionut_1979 a răspuns:

Gummy+gummy:legendar
gummy:dandelion+laser

| Nicusor_Marius_1990 a răspuns:

Eu am facut dragon gumi din gold + natura

| Nicusor_Marius_1990 a răspuns:

Eu gumi l-am facut din golld+natura

| Cosmin_Lemnariu_1990 a răspuns:

Cool fire =dandelion+laser gummy=laser+dandelion

| Tatomirescu_Anda_1977 a răspuns:

Din cool fire dragon si armadilo dragon

| alexandru091976 a răspuns:

Buna Aleutza139 legendar dragon faci din: soccer+soccer sau soccer+cool fire si gummy faci din: dantelion+star cred ca iti da gummy

| BLACKTEROOR a răspuns:

Frate Sincer Este Gummy Din:
Paladin Dragon + Nenufarar Dragon (Sincer) Iese din prima jur funda?

| Andrei_Robert_1996 a răspuns:

Prosti sa fiti e logic ca gummy se face din firebird plus star dragon mi-a iesit din prima

| Radu_Mihaela_1978 a răspuns:

Uite combinal pe meteor dragon si un dragon verde

| Vacaru_Flavius_1984 a răspuns:

La gummy eeste foarte simplu.La dragonii de 2 atribute nu conteaza decat primul atribut asa ca nu iti trebuie decat 2 dragoni primul care sa aiba electric si al doilea natura(nu uita sa fie dragoni cu 2 atribute).Si pentru legendari trebuie sa faci rost de un soccer dragon, un gummy dragon si un cool fire dragon. Poti obtine dragonii urmand tehnica spusa de mine.Cand ai toti dragonii ii bagi pe rand la breeding la BOOST BREEDING platind 5 gems si sansele de a castiga un legendar sau un pur(mai bun) sunt de 100%

| vladdvladutu a răspuns:

Legendarul se face din gummy+socer=crystal dragon sau miror dragon o sa va mai ajut la revedere

| Kasoni_Krisztian_1995 a răspuns:

Gummy=laser+firebird sau invers tot aia iese

| Dinca_Erik_Stefan_1993 a răspuns:

Sp3edy dragonii care i-ai specificat tu trebuie sa fie de acelasi nivel sau de nivel diferit?

| Valentyna_Vally_1995 a răspuns:

Pentru a obtine legendar, poti combina Cool fire + Armadilio. Incearca si tu, eu nu am incercat inca, dar poate merge. Succes!

| Valentyna_Vally_1995 a răspuns:

Gummy=Dandelion+Star Mie mi-a iesit!
Si pentru a obtine legendar fara sa dai Gems, poti face urmatoarele combinatii:
Gummy+Cool Fire
Gummy+Armadillo
Cool Fire+Armadillo
Si daca vrei Soccer incearca astea:
Vulcano+Pearl
Blizzard+Dandelion
!

| Cuzuuu a răspuns:

Si pegas el texto mas de una vez en el mismo sitio solo se contabilizara como 1.

| Perlog_Boris_2000 a răspuns:

Laser+dandelion=gummi,fluorescent,laser.soccer+cool fire=dragon legendar

| Ilink_Dan_1971 a răspuns:

Daca vreti cumva gummy incercati jade cu noru negru sau invers

| Mihai_Catalin_1977 a răspuns:

Gumi dragon se face din star dragon si natura