| Mircea31 a întrebat:

Legat de jocul League of legends! Imi poate spune cineva care este diferenta dintre o pagina de rune de ADC si una de AD?

Răspuns Câştigător
| xSence a răspuns:

Eu prefer mai mult runele de penetrare armura pentru AD, in caz ca echipa inamica are tanki la greu. Desigur, runele de attack speed sunt foarte importante pentru a face CLEAR la jungla cu campioni precum Udyr. Si acum pentru a reveni la subiect, nu exista o diferenta anume, mai mult depinde de stilul de joc al fiecaruia(nu doar al tau, cat si al echipei adverse). Un exemplu, pe care l-am enumerat si mai sus ar fi faptul ca degeaba ai rune full AD, daca echipa inamica are full armor(in acest caz iti recomand runde de penetrare armura). Apropo, runele difera in functie de campionul pe care il joci. Daca imi vei spune main-ul tau voi incerca sa-ti spun un set de rune, destul de util.

1 răspuns:
| xAlessia a răspuns:

Hei, la ADC ii trebuie viteza de atac si daune iar la AD ii trebuie doar daune happy