| tomihai15 a întrebat:

Legat de jocul league of legends. Imi poate spune si mie cineva cateva caracteristici ale camionilor: ADC, Tank, Fighter, Marksman, Assasin, Mage, Support.

Răspuns Câştigător
| MagicOneT a răspuns:

In primul rand, ce ai scris tu sunt roluri ale campionilor si ADC=Marksman

Marksman = range, damage mult, critica, speed attack, nu foarte mult life + are nevoie de support. Ex: Graves, Lucian, Jinx, Ashe, Tristana, Sivir etc.

Tank = Mult life, mult armour, mult magic rezist, nu dau damage mai deloc si au unul, doua stunuri. Ex: Sion, Malphite, Leona, Nunu, Shen, Zac, Amumu etc.
Assasin = Acei campioni care au una sau mai multe abilitati care ii face invizibili sau ii camufleaza si au o dificultate ridicata in joc. Ex: Zed, Akali, Evelyn, Kassadin, LeBlanc, Nocturne etc.
Mage: Acei campioni care sunt AP si dau damage foarte mare. De obicei se joaca mid sau top... Ex: Ahri, Annie, Anivia, Heimerdinger, Kennen, Lissandra etc.
Support: Campioni care ajuta Marksmanul sau ADC-ul sa faca killuri.
Ei trebuie sa apare adc-ul si sa-i lase killurile. Ex: Tresh, Braum, Lux, Leona, Morgana etc.
Ei, de obicei, au life maricel si ceva ap si spre finalul meciului se transforma in tank.

Poti accesa aici http://gameinfo.eune.leagueoflegends.com/en/game-info/champions/ ca sa vezi toti campioni si ce rol au...

Funda? :X

1 răspuns: