| xcristix a întrebat:

m-am cam plictisit la calculator pentru ca e cam slab si nu pot sa joc jocurile care imi plac, si m-am gandit sa invat programare si ce mai trebuie sa stiu pentru a face un joc. vreau sa stiu daca este posibil ca doar un copil de 14 ani sa faca un joc mai micut, nu chiar jocuri ca cele de pe browser, ci ceva ca nfs2, sau cs, dar nu online si sa mearga pe calculatorul meu(procesor amd athlon xp 2400+ de 1, 99 gh, 512mb ram si place vide de 64mb nividia geforce4 mx440, windows xp). si sa fac gratis, doar cu programe de pe internet

2 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Crede-ma ca este foarte greu sa faci un joc.Chiar si astea ca nfs2 sau cs sunt greu de facut.Te inteleg cum e sa ai un calculator slab si sa nu poti juca jocurile noi aparute.Eu iti probun sa strangi niste bani sa cumperi ceva piese noi si niste rami ca sa poti juca jocuri mai faine.Sau spune-i mamei tale sa iti cumpere un PC nou de ziua ta.

| xcristix explică:

Stiu si eu ca este greu de facut, dar se poate si gratis sa fac un joc?