| Root4004 a întrebat:

Ma joc de ceva timp Metin2 si vad unii care au level 1, grad mare si stiu ca sunt un fel de caractere-magazin ( sunt create de un alt cont care vrea sa vinda ceva pe contul' de lv 1 si se joaca sa zicem pe contul' de level 30 sa zicem ).
Eu nu stiu cum transfera ei banii de pe contul mic pe contul mare. Fac de pe un alt calculator? Sau ce?
Si eu vreau sa fac ceva de genu' asta doar pe un sv. privat happy.
FundaVOT pls...

Răspuns Câştigător
| BungeeJumping a răspuns:

Pai e simplu iti faci 2 conturi dif pe unu faci shop si pui cv la un pret mare dupa mai deschizi inca o data metinu si srcii celalalt cont si cumperi din shop nu poti intra de 2 ori pe acelasi cont ca te scote de pe primul pe care ai intrat aia cu grad mare ti-l faci cand lesi shopu in afara cercului si daca il lasi asa o zi faci gradu cavalerescsau mai este o metoda printr-o piatra care cade la cufere sau o iei de pe net.

9 răspunsuri:
| darius88 a răspuns:

Foarte usor ce ai intrebat! Unii care vor sa fie cavaleresti(cel mai mare grad si se face dabea pe la 90). Exista la negustoarea de diverse un saculet care costa 500 yang si pui numele, pui itemele cu cati yang vrei si playerii iti cumpara siti da banii.Iar la transfer deschizi doua metine si ii transferi! Bafta!

| Root4004 explică (pentru BungeeJumping):

Bun : am inteles : ca imi fac 2 conturi de metin2 ( sv privat ). Unu e cel original cu care ma joc, si altu cu care fac shop. Chestia e ca nu ma lasa sa deschid 2 ferestre de metin2 ( sv privat ). Ma duce tot pe aia deschisa. Si tot nu am inteles. Eu fac vanzari din contul ala sa zicem lv 1 si iau yang. Cum transfer yangu ala pe contul original? Sau e altcumva?

| Root4004 explică (pentru darius88):

Cam asa, dar nu pot sa deschid doua ferestre ( cred happy

| BungeeJumping a răspuns:

Alta metoda nu este sau sa iti intre un prieten dar sa nu iti fure contul unu in care ai incredere si faci asa el se face shop iar tu cumperi si gt ai trans daca nu te lasa sa deschizi 2 ferestre asta e singura posibilitate

| Root4004 explică:

M-am lamurit. Am gresit eu. Poti sa intri. Deschid 2 ferestre si fac miscarea... Inca nu am incercat dar cred c-o sa mearga. Funda BungeeJumping si vot catre darius88 ( ma-ti lamurit amandoi happy MS

| Root4004 explică (pentru Root4004):

Dar sunteti junior... Fara vot happy nu merge

| shhhs a răspuns:

Poti sa intri cu 2 conturi de pe acelasi calculator si sa iti trimiti banii prin negociere.
Daca nu stii cum sa-ti faci magazin uite aici:
http://orademetin.blogspot.ro/......etin2.html
Un articol despre rang uite aici:
http://orademetin.blogspot.ro/2012/09/gradul-in-metin2.html
Pa pa!

| NesquikZZZ a răspuns:

Pai deschizi de 2 ori metinu te intalnesti cu conurile si dai pri negociaza ce vrei tu! funda?

| Sahim_Alyn_1994 a răspuns:

Deschizi 2 caractere separat mosulewinking