| Alex2k1 a întrebat:

mi-am amintit de un joc pe care îl jucam când era mic însă nu-i mai țin minte numele. Avea ca temă războiul, însă puteai controla totul, soldații tăi și ai inamicului, să ii pui să lupte când vor, puteai alege animalele, chiar și relieful, totul, ca un zeu, ceva gen sims doar că un fel de război roman. Știți cumva numele?

4 răspunsuri:
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Cred a te referi la Sid Meier's Civilization care are mai multe variante. Sau Europa Universalis

| Darky000 a răspuns:

Hmm, Stronghold?

| Alex2k1 explică (pentru Darky000):

Nu, era un jic cam ca godus, ceva aimulator gen, numai că era vorba să ti construiești o hartă întreagă în deșert așa cum vrei. Cladiri, oameni, soldații de tit felul erau gratis, nu erau cu bani sau lvl, cu o grafică gen rise of kingdom, îți construiai tabăra după bunul plac, puteai construi chiar mai multe si sa pui soldații lor să lupte în funcție de cum vrei tu și oriunde pe hartă

| GeorgicaGaming69 a răspuns:

Age of empires?