| DzEk0 a întrebat:

Nu imi mai porneste Gta San Andreas intru in el imi apare tot ecranu negru si nimic sau imi apare erroarea asta

http://imgur.com/GyRkv54

Si la metin2 imi apare eroarea asta: http://imgur.com/3rA2f6w

cine ma poate ajuta dau funda!

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Poate merge o dezinstalare de drivere video, urmata de o reinstalare, numai sa nu apara probleme si sa iti apara un ecran negru sau altceva si sa nu mai poti porni calculatorul.

31 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns (pentru DzEk0):

Deci dupa reinstalare tot asa merge sad

Daca inainte au mers jocurile, inseamna ca ar trebui sa mearga si acum. Sunt 2 variante: ori un program sau eroare pe hard disk a blocat accelerarea 3D, ori s-a stricat ceva in laptop.
Nu cred ca s-a stricat ceva in laptop si atunci daca blocajul e de la un program sau eroare, o reinstalare de windows ar pune din nou in functie acceleratia 3D.

Deci ca ultima solutie ar fi o reinstalare a windowsului. Se poate face o partitie noua si se poate instala un windows pe acea partitie fara sa pierzi windows-ul care e acum si poti vedea daca in noul windows este sau nu 3D. Daca ai 3D atunci poti ramane cu windows-ul nou si pe cel vechi il stergi sau reinstalezi peste cel vechi din nou. Daca nu ai nici asa 3D atunci poate e ceva defect in laptop la placa video dar nu prea cred asta.