| LucaBadea a întrebat:

Salut TPU, pe 25 ianuarie e ziua mea, si as vrea sa imi iau un pc de gaming la un pret accesibil. aveti vreo recomandare?

Răspuns Câştigător
| zapytbe a răspuns:

Depinde ar fi bine sa ti l iei pe piese adica zic sansele de teapa sunt mai mici si pretul mai ok iar calitatea pc ului un pic mai buna dar trebuie sa stii sa l montezi... daca nu ai mai facut asta niciodata roaga pe cineva sa te ajute asta e recomandarea mea, fratele meu si a montat singur pc ul si tot set up ul cu ecran cu casti tastatura mouse si pc au costat nu mai mult de 3800 de lei ceea ce mi se pare destul de ieftin pentru ce a reusit sa faca! Merit fundita?hee hee)

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Spune pretul. Ca unu-i un PC de gaming de 2000 lei si altul de 6000.

| LucaBadea explică (pentru LPCTSTR):

Mai putin de 3000-3500

| LucaBadea explică (pentru zapytbe):

Da meriti funda, dar cum dau o funda? nu am mai dat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii atent la urmatoarele specificatii : Placa video: daca e Gtx sa fie de minim 4GB, Daca e Amd sa fie 8gb
Precesor: I5 sau mai bun
Minim 8gb ram
PC gasesti la minim 2000lei, Laptop 3000 lei Insa nu gasesti oferte bune intodeauna, trebuie sa urmaresti eMAG pana prinzi o promotie buna.

| al0o0o0 a răspuns:

La multi ani intarziat