| XMLX a întrebat:

recent mi-am luat un laptop Acer cu urmatoarele componente :
Intel @ Core i5 7200u 2. 5ghz pana la 3.1 ghz
8gb ram ddr4
nVIDIA geforce 940mx 2gb si am lag pe unele jocuri, de exemplu gta san andreas, cs source, funda celui care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| mucificatorul201 a răspuns:

Inseamna ca are o problema mare SAU ceva din el nu e activat

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm... Ai placa video instalata? Adica iti apare in dreapta jos ceva legat de Nvidia? In alte jocuri (mai noi) iti merge mai bine? Poate e problema cu jocurile mai vechi pe care Windows 10-le nu le mai suporta foarte bine.

| RainbowD a răspuns:

Uita-te daca ai placa video instalata, asta ar putea fi una din cauze. Drivere-le ma gandesc ca le ai instalate la placa. Eu am un laptop cam tot asa, un pic mai slabut, un ASUS 4GB ram, nVidia 920mx si ruleaza chiar bine jocurile. Jocurile vechi, daca ai win 10 s-ar putea sa nu iti mai ruleze asa bine.

| XMLX explică (pentru RainbowD):

Am windows 8.1

| XMLX explică (pentru anonim_4396):

Si pe jocuri mai noi am tot lag, si da, in dreapta jos imi apare chestia aia legata de nVIDIA, cum ar fi, pe minecraft nu am lag deloc

| mucificatorul201 a răspuns:

Am fix acelasi laptop si nu se intampla asa ceva du-te pe placa ta video si du-te pe prima de la 3d sethings si apasa a treia alegere(use my preference...) si du liniuta aia spre performance apoi du-te pe a doua si alege de la auto select la high nVIDIA performance sau asa ceva si apoi du-te la a treia de la 3d si alege nVIDIA 940 mx.
SI CEL MAI IMPORTANT daca vrei performanta tine non-stop laptopul la incarcat chiar daca e.

| XMLX explică (pentru mucificatorul201):

Am incercat si nu se intampla nimic.

| XMLX explică (pentru XMLX):

Nu avea driverele instalate