| MiXtap20 a întrebat:

Vreau sa fac si eu un tutorial in photoshop, vreau sa inregistrez desktopu in timp ce explic si fac pe acolo si vreau sa stiu cum pot sa derulez o anumita parte din film spre exemplu:"Acum va voi arata in mare cum se face" si ce fac in 15 min sa il fac derulat in 2 min adica sa arate foarte repede ce fac asa in mare. Vreau sa stiu cu ce program si cum.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MeoKidu a răspuns:

Salut!
Se poate şi cu Windows Movie Maker.
Pui clipul respectiv în program, îl pui în bara aceea de jos
dai click la timpul în care vrei să înceapă efectul şi apeşi Ctrl+L, după selectezi timpul la care vrei să se termine efectul şi apeşi din nou pe Ctrl+L.
În stânga, cauţi View video effect, de acolo tragi cu mouseul efectul cu numele "Speed up, Double" şi îl pui pe porţiunea videoului care ai selectat-o mai devreme.
Nu prea pot să îţi explic foarte bine, sunt obosit, însă sper că ai înţeles în mare cum se face.
Succes!