| Marius44467447 a întrebat:

Salut TPU
Vreau sa îmi cumpăr pentru PC un controler pe care să meargă toate jocurile (fifa, pes, ets2) până în 100 lei
Ce părere aveți de acesta?

https://m.emag.ro/......DF6M03BBM/

Pe langa asta as vrea sa mai achitionez o pereche de căști cu microfon până în 50 lei

Ce recomandări îmi puteți face pentru căști și controller

Dau funda :3

Răspuns Câştigător
| MajinVegeta a răspuns:

Recomand sa-ti iei controller xbox 360 gen, pentru ca e tot de la Microsoft si ar trebui sa mearga cu toate jocurile de pe windows, daca nu poti sa-ti iei orice controller iar daca nu-ti merge vreun joc ai un fisier pe net care-l aplici si o sa-ti configurezi controller si o sa-ti mearga. In legatura cu castile, am probat acu cateva zile o pereche de casti din genul celor cu banda la cap, sunt foarte ok. Daca nu, ia-ti o pereche care sa aiba "urechile" mai mari, caci alea cu "urechi" mici te apasa pe ureche. Asta din ce stiu eu.