| anonim7011 a întrebat:

Am o intrebare. Nu-mi mai amintesc despre un joculet ce era pe pc si pe telefon dar mai vechi.
Era o harta mare, cu copacii, pietre si iarba ce trebuiau curatate de catre niste omuleti ce erau mai multi daca upgradai ceva casa. Erau cladiri ce puteau fi construite cu nu stiu ce materiale (piatra, etc) si era pe prima bucata de pamant o pestera ce iti lua cateva ore intregi sa o explorezi ca sa faci rost de un ou.
Va rog frumos spuneti-mi cum se cheama jocul!

2 răspunsuri:
| BBJHHRUGs a răspuns:

Age of empires.
Funda?

| anonim7011 explică (pentru BBJHHRUGs):

Nu jocul asta. Era in felul precizat mai sus dar oamenii erau niste minioni din evul mediu