| Zaharia_Mihai_1997 a întrebat:

Salutare, am o intrebare stie cineva daca merge bine GTA V pe acest laptop?
http://www.pcgarage.ro/......dark-grey/

9 răspunsuri:
| ZetZ a răspuns:

Da merge pe medium-high.

| WsTiger a răspuns:

Da, o sa-ti mearga lejer pe medium chiar high. Eu pe un laptop mult mai slab ca cel precizat de tine, pe setarile minime imi merge cu 25-30 fps.

| GL757W a răspuns:

Pe Gta 5 cu setarile pe high imi merge in 50 de Frame-uri, si cand conduc mai pica la 34, 35, cam mult zic eu dar cred ca e din vina memoriei ram, are doar 4 Gb, jocul normal cere 6, dar merge si pe 4, doar ca trage in jos placa video si proccesorul.

| Zaharia_Mihai_1997 explică (pentru GL757W):

Eu am lag in joc si cu setarile pe normal...

| Zaharia_Mihai_1997 explică (pentru WsTiger):

Pla mea, am lag si cu setarile pe normal si nu stiu ce sa ii mai fac...

| Zaharia_Mihai_1997 explică (pentru WsTiger):

Imi dai si mie skype-ul tau sa ma ajuti sa il fac, te rog?

| alexboss2020 a răspuns:

Da o sa iti mearga pe medium-high 35-40 fps-uri avand in vedere ca laptopul are rezolutia de 1366x768

| Gonrax a răspuns:

Pe normal ar trebui să ai în jur de 30-40 fps. Normal că ai lag.

| Zaharia_Mihai_1997 explică:

Deci cand intru in joc ma joc maxim 5 minute fara lag, de fapt pic de lag nu are si dupa incepe infernu si trebuie sa ies din el...