| iulian1234 a întrebat:

Salutare. am o problema.deci sa trecem la subiecthappy cand downloandez orce metin2 sa dau sa il inst sau dezarhivez ma pune sa aleg un program cu care sa il deschid...cum as putea face sa nu mai imi ceara aceasta optiune? va rog astept raspunsuri Multumesc.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai in loc sa zici ''mersi'' ca te intreaba?! Daca nu-ti mai cere sa alegi de exemplu la dezarhivare atunci tu cum dezarhivezi un fisier care este KGB sau Winace? Ce faci? Arunci pachul descarcat pentru ca windows-ul sa nu te mai intrebe? Este greu sa dai 2 click-uri in plus? Si in alta ordine de idei, stabileste pentru fiecare pach descarcat un program implicit ->adica->pe un pach winrar descarcat ->da click dreapta pe el->Deschidere cu->alege program implicit->bifeaza winrar si click pe OK. De acum incolo toate pachurile winrar se vor dezarhiva fara sa te mai intrebe cu ce program deschizi! Da-i click dreapta si extract to...numele fisierului.
Bafta!

| celnikar a răspuns:

Ai windows 7, daca da trebuie sa dai click dreapta pe arhiva sau orice si dai click pe open with-choose...-(alegi programul) si bifezi casuta de jos.