| ClaudiuGoosty a întrebat:

Salutare TPU,am un GBA(GameBoy Advance). Vreau sa stiu daca este vreo cale sa imi bag jocuri pe el fara sa cumpar, Am vazut un site de unde pot downloada dar nu stiu cum sa fac sa le bag in el.Ma puteti ajuta?
P.S.big grinaca vreau sa il vand impreuna cu 5 jocuri cat iau pe el?

Răspuns Câştigător
| Yuzoo a răspuns:

Exista o caseta (mai scumpa dar merita toti bani) numita Super Card. SuperCard este o caseta pentru gameboy advance care cu ajutorul unui card minisd(se gaseste de cumparat cu un pret in jur de 30 de lei) si un adaptor (in jur de 10-15 lei) iti poti baga jocurile pe card iar cardul se baga in caseta. Problema casetei este ca unele jocuri, care necesita procesare mare a mobilor, au lag dar de exemplu pokemon, zelda, goldensun, metal slug, final fantasy, mother 3, si multe altele mie imi functioneaza perfect. In toata chiestea asta investesti aprox 140-150 de lei, dar gandeste-te la timpul pierdut sa cauti un joc sau preturile fiecarui joc in parte. Eu iti recomand cu mare caldura acest care in valoare de 80 de lei (asa l-am achizitionat eu). Iti multumesc si sper sa-ti fie de ajutor.

http://www.youtube.com/watch?v=Q1BM-CjC_is

1 răspuns:
| Yuzoo a răspuns:

Http://www.okazii.ro/console-nintendo/vand-gba-super-card-mini-a140881007

Negociaza si vezi poate vrea sa dea separat cardul. Bafta si iti tin pumnii.