| Rusu_Marcel_1965 a întrebat:

Stie cineva daca pe pc Sistem Gaming Acer Predator G1-710 merge jocurile:overwatch,gta v, fallout 4, doom. va rog frumos raspundetim la intrebare

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

Ce gluma de intrebare? Normal ca iti merg ce intrebare e asta, din moment ce ai i7 6700 si gtx 1080 va duce jocuri 4k 60 fps fara probleme.

2 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Logic că vor merge.
Dar aceste jocuri le poți lua și pe un i3-4170 și GTX 750 Ti, cum am eu.
Overwatch pe setări maxime îmi rulează în 55-60 fps.
GTA V pe medium și pe high (rezoluție 1680x1050) 60 fps.
Pe DOOM am setări default (cred că medium, cu rezoluție 1680x1050) și-mi merge ~60 fps.

Dacă doar vrei să joci jocurile de mai sus și să te distrezi, îți recomand să iei un PC cu i3 ca al meu.
Dacă vrei să joci cam orice joc la setări maxime, poți da 9000 lei pe acela.

| Gonrax a răspuns:

Un PC mai bun la aproximativ același preț ar fi ăsta
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2115806/
(Dacă ai acest buget pentru un PC).