| bambucea_4060 a întrebat:

Un server de samp roleplay stie cineva?
thanks

193 răspunsuri:
| Crosss a răspuns:

HostName:.:: ProUnionRPG ::. RPG Server [0.3E RC8]
Address: 193.39.119.220:7777
Players: 89 / 200
Ping: 38
Mode: |RPG|RO|v 0.3e RC8|
Map: San Andreas
winking pe asta ma joc si eu

| Vicentexes a răspuns:

Incearca pe Egaming, sunt cam 130 de playeri online tot timpu, dupa ce s-a dat wipe toata lumea vine pe sv.

| IonutAxi a răspuns:

Incearca samp.b-zone.ro
srv7.egaming.ro acum sunt cam 200 playeri 250

| stefan573 a răspuns:

Depinde de Roleplay. Daca vrei Roleplay adevarat poti incerca : server.ro-roleplay.com.

| PaRAP a răspuns:

HostName: LinkMania SA:MP Lands powered by RDS Bucuresti
Address: samp.linkmania.ro:7777
Players: 210 / 300
Ping: 40
Mode: Linkmania v.4.2.3
Map: LinkMania's Lands

| Codrutzz_sily_1996 a răspuns:

Ma sa ma cac pe ele sv ca mie numi merg alea cu 7777 la urama zice ca nu se poate conecta dc oare stie cineva?

| kidzor2011 a răspuns:

HostName: LcSNeT The GodFather || SA:MP SERVER || [0.3E]
Address: samp.lcsnet.ro:7777
Players: 27 / 100
Ping: 23
Mode: Version v0.1
Map: LS//SF Www.lcsnet.Org!

| kidzor2011 a răspuns:

Foloseste samp 0.3e

| Tony_Vasile_1994 a răspuns:

Wtfcs - PRG ( Un nou inceput! )[0.3E]

O mica descriere generala a serverului :

Este un server deschis [chiar de putin timp] ce este hostat 24/24.
Serverul, dupa cum vedeti, este pe 0.3E si este curand redeschis!
Server fara bugu'uri.
Economia serverului este bine organizata asa incat playerul sa nu se plictiseasca.
Playerii pot avea 2 masini personale, 1 heli si o barca [binteles trebuie sa plateasca o anumita suma de bani pentru fiecare].
La banca pentru a poate scoate bani trebuie sa ai card si sa iti creezi un cont in care pui un cod pin [bineinteles iti apare la /stats] si asa poti depozita bani in banca sau poti depozita si in contul respectiv bancar care l-ai creat.
Multe locuri de vizitat si cateva de castigat bani si distrandu-te!

Factiuni:

1. Police Departament [P.D]
2. Federal Bureau of Investigation [F.B.I]
3.Ambulance
4.News Reporter
5. Taxi Cab Company
6.School Instructor
7.Tow Car Company
8.Presedinte
9.Hitman
10.Corleone
11.Barzini
12.Underground Street Mafia [USM]
13.Ballas
14.Grove Street
15.Los Santos Vagos
16.The Nang Boys

Factiunile sunt 16 la numar (dupa cum se vede). Multe din ele inca nu lider. Daca doresti sa fii lider contacteaza un helper sau admin pentru detalii!

Pe server se fac multe eventuri atat minieventuri cat si eventuri.
Mapping pentru anumite eventuri cum ar fi CS(Counter-Strike) sau Race (drag sau drift)!
Venind vorba de eventuri :d. Cand un helper/admin doreste sa faca un event playerii nu sunt nevoiti sa dea /report si sa astepte pentru a primi teleport la event...doar printr-o simpla comanda tastata de player care apare in momentul deschiderii unui event il duce direct acolo:d
Esti blocat? Si admini nu sunt online sau sunt ocupati cu eventuri sau alte probleme? Exista comanda /stuck!
Multe biz'uri si mai ales case de unde poti alege!
Daca esti player activ la un anumit level iti deschidem o casa oriunde doresti pe harta [binteles daca nu e deja acolo o casa si nu e cumparata!]

Masini: sunt 5 dealere de masini/barci/heli personale
-2 de masini (unul in LS si celalat in LV)
-1 de motoare
-1 de heli
-1 de barci

Pentru a putea lua un job poti merge in fata la Police Departament si ai acolo lista de job'uri existente pe server!
In case respectiv biz'uri intri apasand tasta f sau enter.

De inceput playerii primesc level 2 + 70k. [Nu mult pentru a nu se plictisi playerul pe server avand de toate]

Okei am spus cateva detalii despre server Very Happy. Daca doriti sa aflati mai multe intrati pe 93.119.26.229:7777!
Cand intrati nu ezitati sa dati /needhelp sau /report [text] pentru ajutor si cineva din STAFF va ajuta sau daca doriti va face un tur al serverului!
Forumul nostru : http://www.wtfcs.com/forum
Va asteptam cu drag ^.^

Take care!

| D333333NIS a răspuns:

HostName: [WIPE] xDevil RPG Server [0.3e]
Address: gta.xdevil.ro SAU 86.105.27.118:7777
Players: ** / 60
Ping: 69
Mode: Detroit RPG
Map: San Andreas

La level 1 => Leader, Helper, recrutari in factiuni => pentru toate astea trebuie cereri pe forum.

La level 4 => Masina Personala!

SITE: http://www.xdevil.ro

RADIO: http://86.105.27.146:9994/listen.pls

Factiuni:

Police Departament
FBI
National Guard
Medic
The Mafia
The Triads
Mayor
Hitman
News
Taxi Co.
License Faction
Ballas
Los Santos Vagos
Varios Los Aztecas
Grove Street
NFS CLub

Joburi Legale:

-Detective (Detectiv)
-Lawyer (Avocat) $
-Car Mechanic (Mecanic de masini)
-Bodyguard (Garda de corp)
-Car Dealer (Vanzator de masini) $
-Boxer
-Bus Driver (Conducator de autobuz)
-Trucker (Camionagiu)
-Garbeage Collector (Gunoier) $
-Paper Boy (Ziarist)

Joburi Ilegale:

-Arms Dealer (Traficant de arme) $$$
-Drug Dealer (Traficant de droguri) $$
-Whore
-Car Jacker (Spargator de masini) $

Serverul este dotat cu:

- 200 case, fiecare casa are masina proprie [/househelp pentru a afla comenzile la casa].

- Poti Depune | Retrage Materiale, Droguri, Bani in Propria Casa [/housedeposit /housewithdraw]

- Poti jefui Banca, Magazinu [ 24/7 ], poti jefui un player ( furi o anumita suma de bani pe care o are la el => in functie de skill ) [ /robbank /robstore /steal ]

- insula pe care se afla case ce pot fi cumparate, benzinarie, un bar si multe altele.

- It poti creea singur NRG prin comanda /create [NRG sau CAR] [/vreaunrg si /help].

- Masina personala o primesti imediat dupa ce ti se raspunde la cerere dupa forum, adica in joc, nu trebuie sa astepti sa se dea restart la server.

- Modificari facute la multe din joburile obisnuite (de exemplu la arms dealer, creat deliver in LS si SF, bineinteles se face direnetza intre ele prin materialele oferite) si multe altele.

- La factiunea NFS Club avem: skinuri, spawn, vehicule in interioru la HQ, rankuri ce cresc pe baza de Bounty Points, iar bounty points poti face participand la curse sau scapand de wanted.

- Avem Eventul cu servieta si cel de vanatoare[Hunting Event] + Eventurile facute de STaff.

- LA eventurile facute de staff se mai dau ca premiu pe langa $$$ si Respect Points.

- In fiecare Sambata la ora 18 se organizeaza Last Gang Standing, un event cu Premii mari.

Daca esti interesat sa afli cat mai multe intra alaturi de noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wtfcs - PRG ( Un nou inceput! )[0.3E]

O mica descriere generala a serverului :

Este un server deschis [chiar de putin timp] ce este hostat 24/24.
Serverul, dupa cum vedeti, este pe 0.3E si este curand redeschis!
Server fara bugu'uri.
Economia serverului este bine organizata asa incat playerul sa nu se plictiseasca.
Playerii pot avea 2 masini personale, 1 heli si o barca [binteles trebuie sa plateasca o anumita suma de bani pentru fiecare].
La banca pentru a poate scoate bani trebuie sa ai card si sa iti creezi un cont in care pui un cod pin [bineinteles iti apare la /stats] si asa poti depozita bani in banca sau poti depozita si in contul respectiv bancar care l-ai creat.
Multe locuri de vizitat si cateva de castigat bani si distrandu-te!

Factiuni:

1. Police Departament [P.D]
2. Federal Bureau of Investigation [F.B.I]
3.Ambulance
4.News Reporter
5. Taxi Cab Company
6.School Instructor
7.Tow Car Company
8.Presedinte
9.Hitman
10.Corleone
11.Barzini
12.Underground Street Mafia [USM]
13.Ballas
14.Grove Street
15.Los Santos Vagos
16.The Nang Boys

Factiunile sunt 16 la numar (dupa cum se vede). Multe din ele inca nu lider. Daca doresti sa fii lider contacteaza un helper sau admin pentru detalii!

Pe server se fac multe eventuri atat minieventuri cat si eventuri.
Mapping pentru anumite eventuri cum ar fi CS(Counter-Strike) sau Race (drag sau drift)!
Venind vorba de eventuri :d. Cand un helper/admin doreste sa faca un event playerii nu sunt nevoiti sa dea /report si sa astepte pentru a primi teleport la event...doar printr-o simpla comanda tastata de player care apare in momentul deschiderii unui event il duce direct acolo:d
Esti blocat? Si admini nu sunt online sau sunt ocupati cu eventuri sau alte probleme? Exista comanda /stuck!
Multe biz'uri si mai ales case de unde poti alege!
Daca esti player activ la un anumit level iti deschidem o casa oriunde doresti pe harta [binteles daca nu e deja acolo o casa si nu e cumparata!]

Masini: sunt 5 dealere de masini/barci/heli personale
-2 de masini (unul in LS si celalat in LV)
-1 de motoare
-1 de heli
-1 de barci

Pentru a putea lua un job poti merge in fata la Police Departament si ai acolo lista de job'uri existente pe server!
In case respectiv biz'uri intri apasand tasta f sau enter.

De inceput playerii primesc level 2 + 70k. [Nu mult pentru a nu se plictisi playerul pe server avand de toate]

Okei am spus cateva detalii despre server Very Happy. Daca doriti sa aflati mai multe intrati pe 93.119.26.229:7777!
Cand intrati nu ezitati sa dati /needhelp sau /report [text] pentru ajutor si cineva din STAFF va ajuta sau daca doriti va face un tur al serverului!
Forumul nostru : http://www.wtfcs.com/forum
Va asteptam cu drag ^.^

Take care!

| Florentina_Chifor_1967 a răspuns:

Intra pe sv 80.96.216.226:7777
Sv ON 24/7
Admini seriosi/event mereu/spune ca tea adus Alexoiul

| NiniHD a răspuns:

79.118.35.78:7777 este serverul meu deschis astazi primi 5 au admin!
Tot ce vrei de la un server de RPG gasesti la noi!

| Al3xInHo a răspuns (pentru NiniHD):

Ma baga-ma la mess alex_timeea nu merge ip

| Dum_Alex_1995 a răspuns:

HostName: [0.3e]BlueGaming RPG[Wipe]
Address: 93.119.26.222:7777
Players: 45 / 50
Ping: 6
Mode: BlueGaming v4.3
Map: San Andreas

Factions :
-Police Departament
-F.B.I
-National Guard
-Hitman
-Taxi Co
-Medic/Fireman Departament
-Flash Racing
-Yakuza Mafia
-La Casa Nostra Mafia
-Bloods Gang
-Crips Gang
-Nortenos Gang
-Surenos Gang

| Stal1N a răspuns:

[center][size=14pt]! Soft Gaming RPG![/size]

[img]http://postimage.org/image/564pxxlat/[/img]

HostName: Soft-Gaming RPG - Soft today, hard tommorrow!
Address: soft-gaming.samp.ro:7777
Players: 40 / 50
Ping: *
Mode: SG:RPG v0.2
Map: Los Santos

Acum sa va prezint serverul nostru de samp.
Este un server foarte bine lucrat, scipterul nostru are potential foarte mare.
Avem 13 factiuni,teritorii de war, sistem unic de spart banca, sistem de coinuri, fastevent.
La noi garantat nu o sa va plictisiti deoarece adminii fac foarte multe evenimente cu premii mari, chiar si masini personale.
Avem 186 de case impartite in mai multe cartiere(VineWood, Temple, Zona Marina, Glen Park, Plaja) si in cateva mai imprastiate.
Avem 280 de vehicule personale de aproape toate tipurile, la preturi normale.
20 de biz-uri de toate tipurile.
Admini si gamemaster foarte prietenosi.

Acum sa va prezint fiecare lucru mai pe larg:

Cum ziceam avem 13 factiuni:

[b][color=blue]Los Santos Police Department[/color]
[color=blue]Federal Bureau of Investigations
Red County Sheriff Department[/color]
[color=navy]Los Santos Council[/color]
[color=limegreen]Seville Boulevard Families[/color]
[color=black]Corleone Famiglia[/color]
[color=green]Yakuza[/color]
[color=purple]Glen Park OG's
[/color][color=yellow]The Hell Angel's MC[/color]
[color=teal]Los Santos Riffa[/color]
[color=pink]News Reporter[/color]
[color=beige]Tow Car Company[/color][/b]

Am ales Red County Sheriff Department si nu National Guard, deoarece e mai unic si mai rp(chiar daca nu e un server rp, se tine cont si de asta foarte mult)

Teritoriile de war:

Avem 18 teritorii de war, lucrate foarte bine.
Sunt localizate in ls si aproape de ls.
Daca omori un adversar la war primesti 1000$, iar daca esti omorat pierzi 500$.
Sunt 2 aliante, acestea ar fi Corleone Famiglia-Glen Park-Hell Angel's MC si Seville Boulevard-Yakuza-Los Santos Riffa.
O factiune poate detine maxim 6 teritorii, iar pentru fiecare la payday primeste in seiful factiunii bani, droguri si materiale.
Cateva poze: http://postimage.org/gallery/91qas2g/939f413d/

Sistemul de rob:

Sistemul de rob e facut foarte inteligent.
Totul incepe prin a merge la un magazin 24/7 si sa-ti cumperi hacking device.
Ajuns la banca tastezi comanda /rob, deschizi un laptop si incepi sa spargi codurile bancii.
Apoi ajungi intr-o camera unde vezi o usa de seif, plantezi o bomba.
Te dai in spate si astepti sa explodeze, daca ai reusit si bomba a distrus usa.
Poti intra in acel seif si sa furi sacul cu bani, apoi iesi din banca repede pana nu vine politia.
Iei o duba de langa banca si trebuie sa duci sacul cu bani ca sa primesti banii.
Poti castiga intre 25.000$ si 250.000$,dar ce conteaza cu adevarat e aventura.
Cateva poze: http://postimage.org/gallery/16kyvywe/2a0bd139/

Sistem-ul de coinuri:

Am facut acest sistem ca un fel de moneda pentru serverul nostru.
Iti poti cumpara cont premium, rp boost, skill max la job.
Contul premium e de 3 feluri:gold, silver, bronze.
Fiecare are e foarte avantajos, o sa vi-l prezint pe cel gold.
Skill maxim la 3 joburi, Nrg-Infernus-Maverick, Interest 1.0, droguri si materiale primiti de la admini, Hidden Color pe masinile pers.
si Respect Points raman dupa /buylevel daca aveti mai mult decat trebuia.
La fiecare payday primiti 1 coin, dar puteti achizitiona coinuri si cu euro.
O poza: http://postimage.org/image/q6wozsrml/

Sa va prezint stafful nostru:

Owneri: Don_Semaka - Boom - GForce - Stal1N
co-Owneri: Pheonix - Arcahngel.
Scripter: Boom
Mapper: GForce
Forum: www.soft-gaming.ro
Forum-Guy: HypnoseFTW
Ip/Dns: soft-gaming.samp.ro

! La inceput primiti lvl10+10kk sa va cumparati o masina personala + o casa!
! Daca aduceti un player, primiti 250k+3rp+3coinuri si o sansa foarte mare in viitor la gamemaster![/center]

| SampAlexandru a răspuns:

HostName: ::. Just4PlayRP::.{Recrutam Staff}
Address: 95.64.86.159:7777
Players: 1 / 50
Ping: 5
Mode: •™ UnicGames 0.3e ™•
Map: • Romania •/este sv de samp al meu! daca intri cu playeri vei primi admin sau helper; l) va asteptam!

| Roland_Roli_1997 a răspuns:

HostName: vGamers:Reality Roleplay[0.3e]
Address: 93.119.26.211:7777
Players: 7 / 50
Ping: 20
Mode:.:: vGamers V4.1 ::.
Map: Los Santos
Este un sv nou foarte frumos, se da lvl 3 si 500k indeajuns sa poti avea masina si casa buycarul este foarte fain sunt masini super la preturi bune...suntem in cautare de staff intrati nu o sa regretati, pentru intrebari ad wwe.roli@yahoo.com

| bogboby a răspuns:

188.212.105.205:7777...nou creat.multe bonusuri..va asteptam.bafta

| vanez a răspuns:

Rpg.oldgame.ro 45/75

| NyckyB a răspuns:

Gta-blackhosting.zapto.org:7777 -dam lv 4 din prima + bani pentru masini personale (3)

| Florian000 a răspuns:

82.77.230.86:7777 se da lv1
admin la 1 player adus laughing

| speedY2 a răspuns:

Iti recomand acest sv :
HostName: GTA.eXtream.RO | Romania RPG [0.3e]
Address: 93.119.26.6:7777
Players: 24 / 90
Ping: 8
Mode: eXtream v1.5
Map: Los Santos

Exact cum vrei tu este acest sv

| Raducan_Marius_1996 a răspuns:

HostName: || Viata Adevarata | Role~Play || Client : 0.3e
Address: 188.241.63.146:7777
Players: 38 / 50
Ping: 33
Mode: Romania RP-4.5v
Map: Los Santos

| Sky_Reis_1994 a răspuns:

HostName: (0.3e)bsGaming SA:MP Server
Address: 82.77.124.224:7777
Players: 3 / 100
Ping: 23
Mode: bsGaming R.P.G v0.1
Map: San Andreas
Suntem la inceput dar vom avansa rapid vino si tu in comunitatea noastra si te vei simti ca acasarolling on the floor

| FreezerGFZ a răspuns:

Uite aici cel mai tare server de samp:
samp.gfzone.ro:7777
Ownerul e de treaba, staff-ul la fel avem si forum : http://www.gfzone.ro
Pe server sunt 300 de sloturi, ziua sunt peste 150 de playeri pe server, iar seara depasesc 250, sobetiul nu e permis

| Ionutz_9547 a răspuns:

HostName: B-Zone: RPG Server [0.3e]
Address: rpg.b-zone.ro:7777
Players: 461 / 1000
Ping: 31
Mode: RO-RP v5.0.1
Map: LS and LV

| UngureanuFlorin a răspuns:

HostName: Nolimit RPG | SARBATORI FERICITE
Address: 93.119.30.152:7777
Players: 35 / 100
Ping: 40
Mode: NN:RP v3.1
Map: San Andreas

| Sergian a răspuns:

HostName: || BnYRomania || -- || Dam lv 3 si o masina clasic
Address: samp.bnyromania.com:7777
Players: 3 / 50
Ping: 22
Mode: BnY Official
Map: Lumea Noastra

| huzum a răspuns:

HostName: Excess RolePlay[0.3e]: 25 on - Level Up!
Address: 77.36.64.23:7777
Players: 20 / 50
Ping: 12
Mode: ExcessRP v1.0
Map: San Andreas

Este un server frumos cu sistem de war, masini, case, sistem rob banca, sistem tikky.In total sunt 5 dealershipuri:1 dealer de masini ieftine si un dealer de masini de lux/sport, restul'..moto,avioane,barci.Sunt 18 teritorii de war.Acest Gm are sisteme unice ceea ce il face diferit de alte Gm-uri.Suntem la inceput cu serverul cat si cu, comunitatea:www.excessrp.com.Suntem in cautare de moderatori, lideri, asistenti si admini.