| anonim_4396 a întrebat:

Vă mai aduceți aminte careva de jocul Wolfenstein 3D?
Îl jucam la greu în copilărie, atât varianta clasică cât și Spear of Destiny. big grin

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Da, e pe acelasi calapod cu primul shooter din lume> Doom, daca nu ma insel creatorii Doom au inventat acest gen de jocuri adica shooter, dupa ei s-au inspirat mai apoi toti ceilalti...pana in ziua de astazi.

Foarte mult am jucat in schimb Return to castle Wolfenstein, mi-a parut minunat la vremea lui

6 răspunsuri:
| Anuket a răspuns:

Nu știu ce e acesta.

| Anuket a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mă pricepeam la aceste jocurilaughing nici măcar la GTAsad

| Hammurabi a răspuns:

Daaa... laughing
Cu naziști prin labirinturi... împușcam la greu.
Aveam vreo 5 ani.

| Mtoni a răspuns:

Îmi aduc aminte, era prin 1995, dar nu mi-a plăcut prea mult acel joc. Am jucat mai mult Duke Nukem 3D, cel in care trebuia să împuști extratereștri.

| Lukasssz a răspuns:

Da!