| vlad20003 a întrebat:

Vreau sa instalez pe MineCraft textura "Sphax Pure BD Craft" dar vreau pentru modul TropiCraft. Stiu cum sa pun textura dar nu stiu sa pun textura pentru mod! Dati-mi doua linkuri: 1.Video cum se pune o textura pentru un mod 2. Textura

6 răspunsuri:
| CosminAndrey a răspuns:

Download : http://bdcraft.net/forum/tropicraft?page=4
Pe YouTube nu am gasit cum sa instalezi. Dar CRED ca stiu eu.
1) Tragi textura pentru. TropiCraft.
2) Tragi textura pentru. minecraft normal.
3) Bagi din textura pentru. Tropicraft in arhiva cu textura pentru. minecraft normal.
4) Bagi in Folderul cu texturi :).
Daca nu intelegi ce am spus. dai reply si iti explic altfel :).

| vlad20003 explică (pentru CosminAndrey):

Inteleg... dar la pagina ''Sphax Pure BD Craft'' nu stiu unde sa apas ca sa downloadez.Trebuie sa ma loghez?

| vlad20003 explică:

(TropiCraft e de pe Technic Pack)

| vlad20003 explică (pentru CosminAndrey):

A... si daca poti sa imi spui cum sa fac textura x128 sa mearga, ar fi super...

| CosminAndrey a răspuns:

Http://bdcraft.net/download-bdcraft-texturepacks
Ca sa iti mearga trebuie sa ai optifine :).

| vlad20003 explică (pentru CosminAndrey):

Multumesc dar... tot nu am textura pentru Tropicraft... tongue