| VioricaC a întrebat:

Bună, am facut un abonament de 60 lei pentru 1 lună de zile pe site ul de matrimoniale be2.,crezând că dupa ce expira trebuie să il reinnoiesc daca mai doresc să il folosesc. În schimb mi-au retras în mod abuziv si fara ca eu să știu câte 300 lei lunar, timp de 3 luni, până când nu au mai găsit disponibil bani pe card.Am aflat zilele trecute, am trimis faxul de anulare a abonamentului, dar primesc email de la ei ca imi vor închide contul abia după efectuarea ultimei plăți de încă 300 lei. Am cerut la banca blocarea si schimbarea cardului.A reușit cine va să recupereze ceva din bani? Mulțumesc

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Citeste termenii si conditiile site ului.
La 90% din site urile cu abonament plata e recurenta si se iau bani automat de pe card in fiecare luna asa ca e doar vina ta ca nu ai verificat cum se face plata si nu ai anulat abonamentul la timp. Nu vad de ce ai vrea sa recuperezi banii acu...

| CarcotasulVesel a răspuns:

La orice site cu abonament si plata cu, cardul poti sa intrii si sa scoti cardul ca sa nu mai plateasca automat, si sa faci asta din site
insa odata ce site-ul a reusit sa iti ia banii, e numai vina ta ca nu ai luat masuri din timp

chiar am vazut asa ceva cu un VPS la Amazon, 1 an pe gratis dar trebuia sa iti bagi cardul, bineinteles ca acolo a ramas, dupa un an norocul a fost ca nu erau 650$ pe card, ca atat vroia sa traga doar pentru prima luna in avans, si cand am scos cardul de pe site, ajunsese la 1000$ pentru ca facea "trafic"