| Ioanaligia a întrebat:

Dacă îmi expira cardul (BT) pot plăti încă cu telefonul și sa primesc bani? Sau trebuie sa îl reînnoiesc?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie reînnoit.

| Violleta2022 a răspuns:

Cardul bancar se reinoieste automat de catre banca.
Noul card soseste cu 1-2 saptamani inaintea celui expirat!

| mihai69 a răspuns:

E posibil să nu mai poți face plăți nici cu telefonul și, ceea ce e mai neplăcut, nu vor mai merge nici plățile automate legate de vechiul card (abonament Netflix de exemplu).
Bani mai poți primi, că ăia intră în cont - n-au treabă cu cardul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Telefonul folosește datele cardului, deci când acesta expiră, nu mai e disponibil nici în bt pay.

| ReddY25 a răspuns:

Reînnoit

| Anonimul151 a răspuns:

După ce cardul expiră, nu vei mai putea face plăti cu telefonul. Deoarece, automat aplicația pe care o folosești pentru a plăti cu cardul, și a dat seama ca acel card a expirat, deoarece tu ai introdus aceste date în aplicație. Data expirare, nr card, și numărul format din 3 cifre de pe spatele cardului.

Ca să poți face plăti trebuie să îți reînnoiești cardul.

De primit bani, poți să primești, deoarece aceștia vor intra intra în contul asociat cardului tău. Iar tu vei primi în câteva zile lucrătoare un nou card, după vei putea face plăti, transferuri...

| IarsiIar a răspuns:

Poti primi bani. In cont. Cardul este un instrument atasat contului.
Si cand ma gandesc cati dintre voi au spus ca nu au nevoie de notiuni de economie ca materie scolara!
Dar nu mai poti face plati dupa expirarea cardului. Mergi la BT si iti ridici cardul (se reinoieste automat) si actualizezi datele pe telefon.