| Curious2 a întrebat:

Buna, cine l-a condamnat la moarte pe maresalul Antonescu?
Stiu ca regele Mihai 1 a ordonat arestarea lui, insa cine l-a condamnat?
A fost un tribunal militar care l-a judecat?

3 răspunsuri:
| vmalex21 a răspuns:

A fost judecat si condamnat la moarte de catre Tribunalul Poporului din Bucuresti, un tribunal creat special pentru judecarea faptelor petrecute in perioada 1940-1944.Ai aici un link
https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Tribunalele_Poporului

| mgtow a răspuns:

Era prieten cu nazistul hitlerist de aia l-au omorat. Si daca era viu la fel era lumea in ziua de azi

| Celcestietot a răspuns:

Wow, nu credeam că a devenit sfânt! Se găsește la biserica sau la muzeu laughing?