| alexandru4124 a întrebat:

As dori sa fac o plangere la primarie, dar nu stiu de unde sa incep. Astia de la primarie au spart asfaltul din fata casei mele si in momentul in care trece autobuzul, efectiv se zguduie casa, astfel imi e teama ca se vor deteriora peretii.
Multumesc de timpul acordat.

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

O sa argumenteze ca se fac reparatii si trebuie sa astepti pana se finalizeaza.

| darrio2007 a răspuns:

Te duci si faci plangere la Primarie. Daca se rezolva este alta problema.

| QuelQui a răspuns:

Se fac reparatii, modernizari, etc.
Mai bine faci plangere la compania de transport. Le spui ca "uite asa se strica autobuzele" dar si casa ta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scrii o plangere pe hartie, mergi cu ea la registratura sa-ti dea numar de inregistrare si trebuie sa-ti dea raspuns in 30 de zile.

| WaterDrop a răspuns:

Mhm, mhm, vrei sa`i reclami, insa te`ai gandit si cum sa faci profit din asta? Cere`le 20 % din tot ce gasesc ei sub pamant.Imagineaza`ti toate acele comori si depozite de gaze naturale si titei. Cel mai bun raspuns, multumesc!