| NEbuna69 a întrebat:

Stie cineva dacă s-a aprobat legea amânarii suspendării exercitării dreptului de a conduce pe o perioadă până la un an? Sau legea amânarii plății amenzii reduse până la 15 zile? Multumesc.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Nu exista o asemenea lege, privind amanarea suspendarii dreptului de a conduce.
2.Prevederea posibilitatii de a plati jumatate din minimul amenzii, daca plata se face in maximum 15 zile de la data primirii procesului-verbal de contraventie, exista si a intratb in vigoare din luna iulie 2018.