| mariusalex2019 a întrebat:

Cat costa consultarea unui avocat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Onorariile minime sunt prevazute prin hotarare a UNBR, vezi si aici:
https://www.baroul-bucuresti.ro/stire/hotarare-unbr-onorarii-minimale

2 răspunsuri:
| ThyDoom a răspuns:

Nu există tarife fixe. Poți suna înainte și să întrebi costul. Contează și în ce problemă ai nevoie de un avocat.

Bula
| Bula a răspuns:

De obicei, prima discutie (informativa, vaga) de principiu nu te costa nimic.
Dupa aceasta discutie avocatul stabileste tariful pentru care este dispus sa-ti lucreze.