| Duhovnicul a întrebat:

Cat de tolerant esti? Fii cinstit, ai angaja la tine la firma o persoana de etnie rroma, o persoana infectata cu HIV sau un ateu?

39 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-gan, depinde de cum arata si pentru ce post;
O persoana infectata cu HIV, NU ( ar trebui sa acord conditii speciale de munca );
Ateu ...nu ma intereseaza religia
La mine la firma angajez pe cine vreau EU indiferent de legi. Nu ma poate nimeni si nimic obliga sa angajez pe unul sau altul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@hombre/ daca intrebarea era pentru mine...
Nu pot accepta o persoana cu SIDA deoarece nu pot asigura un loc de munca in care sa fie in siguranta atit el cit si cei din jur. Nu vreau ca in caz de accident sa reprezente un pericol pentru cei din jur. In definitv este dreptul meu sa aleg daca " ma duc " acasa, eu sau un coleg, cu boli luate de la servici si nu pot accepta sa muncesc ca la ruleta ruseasca, sub amenintarea bolii. Este dreptul meu sa traiesc linistit si fara riscuri.
Despre ateu, am spus ca accept, ca asa s-a pus problema. In definitv accept persoana de orice religie, mai putin cei care nu lucreaza simbata!
Firma nu face nici tamiie, nici luminari, este o sectie de productie de materiale pentru constructii si un service auto.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@candycarrie/ hai sa nu ne dam ce nu sintem! Iti garantez ca nici tu, daca ai ai avea puterea, n-ai angaja un seropozitiv.
Eu n-as face asta din doua motive. Locurile de munca posibile la mine, sint dure, cu posibilitati de accidentari, chiar si minore ...si nu doresc un factor de stres nici pentru mine nici pentru ceilalti.
Eu va pun in casa o bomba si va spun ca nu explodeaza atita timp cit umblati cu grija, cu ea! V-ar place, ati putea sta acolo? Este exact acelasi lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@"hombre a răspuns:
@mg citeste mai atent te rog postarea mea. Eu am raspuns la o intrebare nu la un raspuns dat, nu te napustii asa."
Nu inteleg termenul " a naspusti " mai ales ca n-am facut decit sa raspund unei posibile intrebari.
Folosind acest termen doriti sa acreditati ideea de violenta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rromii ...in curand romanii vor fi discriminati: stii cati romi sunt angajati prin administratiile publice, pe criteriul "nediscriminarii "?
Nu, un rrom n-are ce cauta intr-o firma care se respecta. Sub nicio forma.

| Cumătru de la Galați a răspuns:

I-aș angaja cu urmatorul scop. Ateul să facă săpun din rrom ca bolnavul să aiba săpunul lui, să nu ne spăl-am toți din firmă cu același săpun.

Răspuns utilizator avertizat
| RoxiLiciousss a răspuns:

As angaja o persoana de etnie rroma, si un ateu, insa o persoana cu HIV nu, deoarece as pune in pericol sanatatea mea si a celor din jurhappy

| Luminita_Moldoveanu_1960 a răspuns:

As angaja un astfel de om