| Anonim32542153 a întrebat:

Ce se intampla daca tai un fir de curent ce trece prin curtea mea?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te vei curenta, in primul rind al cui este firul care trece prin curte, este al tau sau al vecinului, daca nu este al tau, vorbeste cu vecinul si spune i ca te deranjeaza acel fir si roaga l sa il mute sa il prinda in cleme pe linga zid asa cum este prins cablul de antena sa nu deranjeze, nu te apuca sa il tai ca te vei curenta si te nenorocesti.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Proprietarul firului te poate da in judecata pentru distrugere iar cel caruia ii foloseste (daca nu este proprietar) pentru lipsa de folosinta.
Vezi care-i situatia exacta si apoi vorbesti cu proprietarul firului sa-l mute sau sa-ti plateasca chirie.