| bobonel a întrebat:

Ce se intampla intr-un proces civil daca ambele parti au martori?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se audiaza martorii ambelor parti. Pana la urma dupa dovezi si martori tot judecatorul hotaraste.

| oz_1736 a răspuns:

Vor fi audiati toti si judecatorul decide. Cine pierde, plateste

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se intampla nimic deosebit. Judecatorul va audia martorii ambelor parti (reclamant si parat), avocatii, partile si jjudecatorul pot pune intrebari martorilor si apoi, dupa incheierea procedurii in instanta, judecatorul va pronunta o hotarare, in baza legii aplicabile si a dovezilor din dosar, respectiv va admite total sau partial actiunea reclamantului sau o va respinge.

Bula
| Bula a răspuns:

Dupa ascultarea lor, decide judecatorul.