| Stropdeploaie a întrebat:

Cum a fost posibil ca un criminal cu 6 crime la activ.Condamnat pe vaiata! Sa fie eliberat conditionat?

39 răspunsuri:
| MaryMaria333 a răspuns:

Cred ca pentru buna purtare. Unui bandit cu scoala ii floare la ureche sa se prefaca!

| Wr3nch a răspuns:

Dupa X ani ai dreptul sa faci cerere. Doar daca se specifica clar in sentinta ca nu ai voie sa faci cerere de elibare conditionata ramai inchis pe viata. La multi le da drumul dupa 25, 30 de ani.

| ionutx02 a răspuns:

A fost eliberat pentru buna purtare. Il contrazic pe cel de sus. S-a schimbat, nu este prefacut. M-am uitat pe YouTube la niste videoclipuri din live-urile lui de pe Facebook si e un om schimbat. A mai spus ca ii pare rau pentru ce s-a intamplat, se observa pe fata lui.

| AnastasiaK a răspuns:

Despre cine e vorba?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Marius Csampar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper sa fie ucis cu apă și săpun

| LoveSleep a răspuns (pentru ionutx02):

Omul a decapitat un om, printre cele 6 crime. În interviul la scurt timp după ce a fost închis spune că nu a simțit niciodată vreo remușcare, sau orice asemănător. Sunt sigur că acum l-a lovit constiinta din toate partile.
M-am uitat si eu pe Youtube la video-urile lui. Îi pare rău pentru ce s-a întâmplat, lmao. Adică îi pare rău pentru alegerile pe care le-a făcut, nu pentru cei pe care i-a ucis. Omul nu a ieșit din închisoare cu gândul să facă pe Dexter, dar sunt sigur că în ipostaza potrivită, nu ar ezita să ucidă din nou.
Oricum, nu ar trebui să i se dea posibilitatea. 6 oameni au murit și el a făcut 22 de ani de închisoare. Mi se pare o aberație.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Nice. Insa asemnea individ este de regula intalnit in lumea vestica, neobisnuit pentru cultura romaneasca.

| aXy99 a răspuns (pentru ionutx02):

E psihopat, nu regreta nimic.

| ionutx02 a răspuns (pentru aXy99):

Https://youtu.be/H_jX5YHk870 Aici video despre regretul lui.

| ionutx02 a răspuns (pentru LoveSleep):

Eu nu cred ca o sa faca iar! Este posibil ca un om sa se schimbe, fie el si criminal. Unii dintre acei oameni au facut si ei talharii (au furat), deci pe aia nu ar trebui sa ii consideram nevinovati sau ca nu au meritat sa moara.

| aXy99 a răspuns (pentru ionutx02):

Si daca spune el ca regreta, trebuie sa fie si adevarat, nu? Atat te duce capul?

| CodrutElian1990 a răspuns:

E o vorba in popor: Nu cerceta aceste legi ca esti un tampit de le intelegi.

| Adry05 a răspuns:

Pentru genu ăsta de oameni mi se pare normală pedeapsa cu moartea sau închisu pe viață. ăștia sunt animale sălbatice periculoase pentru societate, nu oameni.

| ionutx02 a răspuns (pentru aXy99):

Acel video este vechi, tu uita-te la cel pe care l-am trimis, e diferit si felul in care vorbeste. Eu cred ca ma duce capul, pe tine poate nu.

| Legion7X a răspuns:

Ce să mai zic, legea este nedreaptă.

Omul, în constiința lui nu regretă nimic 100% după prima crimă, n-a fost niciun semn de regret urmând a doua, a treia șmd fără semne de răzgândire sau decizii de încetare. A fost ca un antrenament, depăsindu-si cu fiecare crimă propriile limite. Ideile criminale activate atunci când a înfăptuit crimele, determinate de anumite condiții sau staŕi, îi poate avea și acum sau peste 1 an. Orice criminal poate pânge, orice criminal poate imita o stare regretabilă, câstigând mulți naivi.

| aXy99 a răspuns (pentru ionutx02):

Daca urmatoarea lui victima o sa fie maica-ta, cred ca iti vei schimba parerea.

| aXy99 a răspuns (pentru ionutx02):

Te sfatuiesc sa citesti mai mult despre devianta, psihopatie, boli mintale si criminali in serie, ai sa vezi ca acestia nu se schimba. Nu pot, asa le e firea. Asa cum unii sunt homosexuali, unii sunt psihopati. Unii psihopati reusesc sa se adapteze, altii ajung ca asta.

| ionutx02 a răspuns (pentru aXy99):

Nu stiu de unde citesti informatii gresite, dar internetul e plin oricum. Nu are rost sa-ti explic, ca nu am la cine.

| ionutx02 a răspuns (pentru Legion7X):

Destul de gresit, poti sa observi la un om dupa expresia fetei. Oricine se poate preface, dar el clar nu se preface sau sa nu regrete. Video ala in care nu a regretat nimic, zambea, radea e vechi! https://youtu.be/H_jX5YHk870

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ionutx02):

Astea sunt legile, nu doar la noi...

Ce repede te-a vrăjit pe tine.
Fraza "Sper că și alții o să învețe că nu e bine ce-am făcut, că ajungi la pușcărie" spune multe.

Pușcăria este educativă doar pentru anumite fapte săvârșite, un furt poate, dar nu pentru un asasin sau vreun violator, acolo pușcăria înseamnă doar o detenție forțată ca să nu mai faci rău nimănui.

Să sperăm că nu o să mai facă ceva, doar atât, să sperăm că eliberarea condiționată o să funcționeze în cazul lui.

| LoveSleep a răspuns (pentru ionutx02):

De ce ne-ar păsa nouă că s-a schimbat? Ce sunt eu, Dumnezeu?
Faptul că regretă schimba faptul că a ucis 6 oameni?

Nu zic nimic despre a doua propoziție. Sper că glumești cu ea.

| aXy99 a răspuns (pentru ionutx02):

"Nu stiu de unde citesti informatii gresite, dar internetul e plin oricum. "
Unii mai citesc si carti, stii?
Unii se duc la facultate si studiaza astfel de chestii cu psihologi, procurori criminalisti, cu criminologi si alte persoane ce au de a face cu lucruri de genul asta, nu toti se dau destepti pentru ca au citit ceva pe internet, asa cum faci tu.

"Nu are rost sa-ti explic, ca nu am la cine."
Nu ai explicat nimic. Doar ca ai pus botul la minciunile unui psihopat.

| aXy99 a răspuns (pentru ionutx02):

Daca dupa 16 ani de la comiterea crimelor radea si il durea in p00l@, ce te face sa crezi ca acum, dupa inca cativa ani, regreta? Cat de prost si credul poti fii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta chiar nu am mai auzit. Mai, da aveti idei de executie nu vorba laughing)

| ionutx02 a răspuns (pentru aXy99):

Intelegi sa te uiti la acel video de l-am trimis? Esti cu capul in nori?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiindcă e tigan nu ai înțeles ironia, am văzut cum vb tipul e un om calculat are vorbele la el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai puțin calculat o fost când a ucis, da cred că o învățat din greșeli. rămâne de văzut dacă s-a schimbat sau nu da eu cred că nu își mai dorește nici o zi să petreacă acolo

| ionutx02 a răspuns:

Bine, gata nu va cacati pe voi ca a fost eliberat ca stiti doar sa va contraziceti, daca face ceva rau, iar va intra.