| Paulescu_Aurelian_1985 a întrebat:

Cum verific dacă sunt angajat?

18 răspunsuri:
| IonutR1 a răspuns:

Daca te trezesti la ora 7, esti rolling on the floor)))))

| gabicoo a răspuns:

Mergi la ITM.
Angajatorul e obligat să înregistreze la ei toate contractele de muncă. Dacă te găsesc în actele lor e clar ești angajat.
Mai poți verifica la Casa Județeană de pensii dacă angajatorul tău virează contribuțiile de asigurări sociale.

| NLS a răspuns (pentru IonutR1):

Inseamna ca eu nu-s, daca ma trezesc la 5:20?

laughing

| Stropdeploaie a răspuns:

Salut Aurelian! In linkul de mai jos. poti verifica online. daca esti angajat., cu toate actele in regula!

http://www.cnas.ro/page/verificare-asigurat.html

| mgtow a răspuns:

Mergi la itm si intrebi la biroul de informatii sau unde se afla inspectorii (daca figurezi in baza de date ca angajat) sau ajofm te poate ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu nu stii daca esti angajat sau nu? laughing

| IonutR1 a răspuns (pentru NLS):

Exact =)

| Gaby212 a răspuns:

Daca iti pare rau ca maine e luni...Atunci da, esti angajat.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai primit de la angajator un exemplar din contractul de munca cu numar de inregistrare de la ITM, atunci esti angajat.

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai semnat contract, nu esti.

| Rogojan_Adrian_1986 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce prost esti? Tu niciodata nu vei stii nici macar cum te cheama. Omul a pus o intrebare. Habar nu ai sa ii raspunzi, dar te aflii in treaba, be-mi-ai bota de handicapat mintal ce esti. Puteai sa ii scrii sa mearga la ITM si sa intrebe la registratura. Dar pentru ca esti dobitoc, normal ca nu ai cum sa ii explici omului. Adminii de aici dorm? Nu vad mistourile astea tampite?

| telefonoca a răspuns:

Cauta la ITM si vezi acolo! sau la AJOFM cel mai bine!

| Ivascu_Daniel_1969 a răspuns:

Cum pot verifica dacă sunt angajat

| BlejaElena a răspuns:

Cum verific de la ce data sunt angajata cu carte de munca

| NicolaeSevastian a răspuns:

Doresc să aflu dacă sunt angajat

| Moldovan_Lenuta_1963 a răspuns:

Cum pot afla dacă sunt angajata

| Moldovan_Lenuta_1963 a răspuns:

Cum sa verific daca sunt angajata

| CrsIulian a răspuns:

Vreau să verific dacă mai sunt angajat