| Girly97 a întrebat:

Daca esti in concediu de odihna nu ai voie nici sa intri in cladirea unde lucrezi in aceste zile?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai voie, dar ar fi nevoie să ai și un motiv. Acolo se desfășoară o activitate economică, producție, comerț, servicii, nu este un loc pentru plimbare. Așa că dacă nu intri ca să participi la una din aceste activități, nu ai ce căuta acolo.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa te duci unde vrei tu.

| Bizon95 a răspuns:

Evident ca poti sa intrii, mai ales daca lucrezi la un supermarket care e chiar la parterul blocului in care stai, si te duci sa iti iei mancare

insa daca nu ai o treaba reala (merg sa imi iau un rest de salariu, un bonus, repar nustiuce chestie pe care numai eu pot sa o repar si ciupesc 1h suplimentara, etc.) atunci se numeste ca esti casatorit(a) cu munca pe care o faci tongue

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o norma legala care sa interzica aceasta.
In schimb poate exista o asemenea prevedere in regulamentul intern al firmei la care lucrezi, mai ales daca nu mergi cu vreo problema.

| katy a răspuns:

Ba da, ai voie.nu ai voie sa prestezi servicii e ca si cum ai lucra la negru, ilegal

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din moment ce esti in concediu ce treaba ai sa te duci la firma unde lucrezi, sa spionezi sau de ce, e o intrebare stupidă.

| Simpatic a răspuns:

Poti sa te duci in acea cladire, dar nu cred ca este o idee buna din mai multe considerente.
Survine intrebarea de ce ai face-o, iti este atat de drag acolo sau cum?
cand esti in concediu esti in concediu si nu la servici.

| gabicoo a răspuns:

Te plictisești și iar ne stresezi cu întrebări de genul ăsta!
Ești angajată de 2 luni și întrebi cum va fi în concediu!
Uite cum va fi!
Mergi la serviciu și de zi, tragi la plug un an întreg, iar când are chef șefu să-ți de-a cele 2 săptămâni de concediu pleci împușcată încotro vezi cu ochii! Ce să cauți la serviciu în perioada concediului?