| Solix a întrebat:

Daca eventual iau pensie de boala, pot sa fac scoli sau cursuri de calificare sau mi se taie pensia?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Repet inca o data: nu exista pensie "de boala" ci pensie de invaliditate.
Nu pierzi pensia, daca ai obtinut-o legal, pe timpul cat urmezi studii sau cursuri de calificare.

| minrest a răspuns:

Verde, vrei sa incerci sa minti ca esti schizofrenic, pentru vreo patru sute de lei pe luna, ca sa nu dai bac-ul istorie, romana si parca geografie? La materiile astea si acum il dau, astazi. Nu e nici un psihiatru prost sa te declare pe tine schizofrenic, si nu stiu ce vrei sa faci cu o suma asa mica? Esti baiat inteligent, singura ta problema e ca te-ai invatat sa gasesti scuze, in loc sa obtii rezultate.