| Mayar a întrebat:

Daca sunt plecat de mai mult timp in strainatate si ma intorc cu un bagaj obisnuit, adica nu mare cat toate zilele cu un autocar, trebuie sa stau la coada sa imi verifice bagajele vama? Sau cum?
Habar nu am, ca nu am iesit cu un mijloc de transport in comun.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă vii dintr-o țară UE și nu ai nimic de declarat, treci fără nicio coadă fluierând spre ieșire. Evident, dacă unui vameș i se va părea ceva ciudat (sau au primit un pont) - vei fi rugat să faci o pauză și să le arăți ce ai prin traistă.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cat chef au vamesii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai,esti baiat?