| benny a întrebat:

De ce merita basescu sa ramana in continuare presedintele romaniei?

Răspuns Câştigător
| Danielbc a răspuns:

Stii vb aia,, tara e frumoasa pacat ca e populata''? e cea mai adevarata vb.multi prosti sunt in tara asta...si cel mai rau e ca astia voteaza.ar trebui sa se de-a un test si daca il iei ai dreptul la vot.toti sa dam testul ala, mie nu mi se pare normal ca unu care sta in afara tari si nu stie ce e aici sau unu care se uita la stiri 2 min si nu stie ce si cum sa aiba dreptul sa imi hotarasca viata pentru ca alegerile au un rol important in viata fiecaruia.nu e normal ca unu care e tinut de parinti si nu stie cum e viata sa voteze, sau unu care a fost pus de pdl sau oricare alt partid si are un salar de peste 3000 ron/euro sa imi dicteze viata pentru ca astia oricum nu stiu adevaratele probleme.da oameni politici fura/mint etc. dar mai mult ma enerveaza gandirea infecta a oamenilor de rand. daca oamenii ieseau in strada la fiecare tampenie a politicienilor, daca oamenii nu votau PDL-ul dupa ce stiau ca au furat, daca oamenii nu il alegeau pe base de 2 ori, atunci oameni politici nu isi mai permiteau sa fie asa.cand au iesit oamenii in strada boc si ai lui au dat inapoi daca ieseau si mai multi pleca boc si base! Romania nu va fi niciodata o tara frumoasa, bogata, buna.de ce? pentru ca sunt prea multi prosti.sunt mai multi prosti decat destepti iar prostii din cate ai observat si tu, dicteaza vietile desteptilor

131 răspunsuri:
| Andiiiiiii a răspuns:

Va spun eu de ce se face atata taraboi sa-l dea jos deoarece astia au furat si Basescu ia bagat la puscarie, el a inventat DNA-ul parchetul ca sai bage pa astia la puscarie si acum la astia le este frica si voi sa-l dea jos

| benny explică (pentru Andiiiiiii):

Sigur? de unde s-au imbogatit cei din PDL?

| alexandru17 a răspuns:

Vad multi care comenteaza aiurea fara sa stie! Merita din 3 motive!
1.) A scazut salriile si a crescut salariile de oare ce s-a gandit la viitor ca sa ne fie bine ( Grecia a dat falment din cauza salariilor crescute si asa mai departe)
2.) Puneti-va in locul lui pentru un moment!
3.) Basescu va reusi sa dezvolte economia si sa restabileasca comunitatea parlamentara cu salari bune si economie ridicata, dar asta dureaza si noi nu avem rabdare, din pacate nu stiu unde va ajunge Romania, eu sunt plecat in Austria unde sunt salari minim de 43 de milioane si au economie extrem de buna, ar trebui sa fie si ROMANIA la fel, noi avem multe chestii ale naturi, bogatia naturi!

| flavia31 a răspuns:

Nu merita

| infamy a răspuns:

Eu nu ii iau partea, dar totusi merita mai mult decat altii. Si base a facut ff multe greseli ( punand o pe fisa la bruxel ) dar totusi a facut si cateva chestii benefce tarii, si nu cred sa fie vrunul la USL mai de doamne ajuta.Si totusi sa lamuresc dc cred asta, Crin a spus ca daca Base ramane presedinte isi da demisia, tineti minte ca nu o sa o faca. Ponta a fost umulit de cei din Ue, ar fi trebuie sa si fi dat demisia ( asa ar fi facut orice prim ministru ) totusi el nu a facut-o.
Inca un ex : In Ploiesti ( eu sunt ploiestean ) Badescu a iesit presendte doar pentru ca a promis sa mareas pesnsiile cu 20% daca imi amintesc bine si totusi NU A FACUT-O. Dar oricum si daca lear fi marit pensiile tot rau ar fi facut pentru ca ar fi facut inprumuri cel mai problema ceea ce ai fi ff rau. Deci trageti si voi concluzii, sun mai buni USL decat Basescu? ( eu cel putin nu cred ).
Ps : Reamintesc ca nu sunt basist.

| benny explică (pentru infamy):

Nu esti basist, dar ti cu el, daca zici ce a facut el bun in tara asta de cand o conduce esti tare.

| infamy a răspuns:

Repet, nu tin cu el, si am spus ca a facut ff multe greseli dar totusi a facut si si lucruri bune xD

| infamy a răspuns:

Deci sa facel o mica aluzie : USL ia toata puterea. Intrebarea este ca daca se intampla asta intreb care mai e democratia? Care mai e concurenta? ganditi-va putin la chestia asta si va rog sa trageti concluziile de rigoare

| infamy a răspuns:

Draga benny, prietene imi pare rau de tine.Tu esti exemplul viu al manipularii pe care o exercitata emisiunile gen sinteza zile sau acces direct asupra oamenilor.Nu mai credeti tot ce spun unii oameni insetati de putere. Cum se spune " tara te vrea prost " si vad ca le iese.

| benny explică (pentru infamy):

Ma tu esti chior ca basescu laughing nu vezi si tu ce se intampla in tara asta, draga infamy din partea mea poti sa-l lingi si la oua pe basescu al tau laughing

| infamy a răspuns:

Daca ai ajuns sa recurgi la insulte, ma rog nu comentez. Si dintre noi doi tu esti cel chior. Daca tu nu iti imaginezi in ce dezastru am fi fost fara masurile loate de Basescu, tu chiar vrei sa ajungem ca Grecia?

| robertaasdfghj a răspuns:

Pt ca a incercat sa opreasca furtul: da a taiat salarii(ale celor care primeau si pensii alimentare) a taiat din pensii(a celor care nu aveau anii de munca, corespunzatori acesteia). Daca v-a fii demis echilibrul facut din concurenta va disparea iar un alt partid va lua totul. Va avea totul. Vor putea fura cat vor dori deoarece nu va mai exista un altul care sa ii avertizeze ca au intrecut limitele

| benny explică (pentru robertaasdfghj):

"Pt ca a incercat sa opreasca furtul" ba tu nu esti normal laughing pai basescu si cu pdl-u e hoti hotilor laughing

Răspuns utilizator avertizat
| 3lFiTzU a răspuns:

Ca asa a fost menit destinul romaniei tongue mai sunt 2 ani nu mori nu laughing?

| benny explică (pentru 3lFiTzU):

Normal in doi ani va distruge total Romania

| Anita_Any_1979 a răspuns:

Merita din plin! a fost, este si va ramane cel mai bun presedinte, chiar oamenii au decis asta! are 2 mandate, nici un presedinte nu a mai avut atatea! e foarte bun basescu! Merita sa fie presedinte! Voi tot spuneti ca Basescu Nu merita, da el merita ca e foarte bun! nu stiu de ce stiu ca el e cel mai bun poate din cauza ca el a fost singurul presedinte pe care l-am prins eu, dar nu e de asta e vorba ca el tot ce a facut a fost spre binele tari! ex. daca nu taia din pensii alocatii si salari muream de foame! toti! Si in plus el este un om foarte puternic! cand toti spuneau ca nu merita sa fie presedinte si totate chestiile el s-a tinut tare! Merita! La referndum sper sa iasa el!

| benny explică (pentru Anita_Any_1979):

Lasa vrajeala asta de 2 lei cu basescu al tau mai bine zi de unde au facut avere basescu, udrea, videanu, berceanu. etc.

| Anita_Any_1979 a răspuns (pentru benny):

De unde? +))) se vede ca nu te intereseaza..auzi el ca presedinte are salariul de 100 de milioane de lei si tu intrebi de unde a avut bani?! rolling on the floor) Doamne fereste!

| Anita_Any_1979 a răspuns (pentru benny):

De unde? +))) se vede ca nu te intereseaza..auzi el ca presedinte are salariul de 100 de milioane de lei si tu intrebi de unde a avut bani?! rolling on the floor)

| benny explică (pentru Anita_Any_1979):

Esti paralela copile cu 100 de milioane de lei pe luna nu cred ca iti poti face vile de milioane de euro plus bani din ue unde s-au cheltuit?

Răspuns utilizator avertizat
| Zazu a răspuns (pentru Anita_Any_1979):

Anita,mama draga, din ce munci cinstite"face"parintii tai bani? de-l lauzi asa pe base?
Zic si eu, nu dau cu parul.

| benny explică (pentru GigelVecinuDeLa3):

Cui i-a donat salariul laughing lui nevasta-sa sau fisa

Răspuns utilizator avertizat
| Anita_Any_1979 a răspuns (pentru Zazu):

In fine ..aia a fost parerea mea! si in continuare sunt de acord cu ea! fiecare le are p-ale lui

| Anita_Any_1979 a răspuns (pentru GigelVecinuDeLa3):

Are salariul asta, si in plus daca isi dona banii el are dou fete care una dintre ele lucreaza tot asa in polititca are o fiirma ceva de genu si castiga si ea ffoarte bine!

| Anita_Any_1979 a răspuns (pentru benny):

Pfaiii.te-ai uitat macar odata la stiri? nu se vede! esti paralel bai. unde a locuit pana acum? pe marte? da acolo sigur! e LOGIK ca presedintele trebuie sa aiba salriul maxim pentru ca e presedintele tari si mare chesti cheltuielile ale mici tot i ramane mult

| benny explică (pentru Anita_Any_1979):

Fatuca daca ma straduiam un pic puteam sa iti fiu tata asa ca nu imi spui tu mie "unde am locuit pana acum" mucoasa de 13 ani!

| Iubirefaraegal22 a răspuns:

Oricum nu vin altii mai buni ca el, toti sunt hoti

| teodoraelena73 a răspuns:

Raspunsul corect este ca nu merita

| Dienuca a răspuns:

Nu merita