| Turbo223 a întrebat:

De ce se spune ca in parlament se afla cei mai mari hoti?

11 răspunsuri:
| nevermatch a răspuns:

Coruptie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că cetățenii și-au format o astfel de imagine discutând între ei. Cel mai probabil datorită salariului, și proprietăților mari pe care ajung să le aibă, devenind parte din parlament. Mai ales că în mare parte ei nu își merită sariul, nu fac decât să își deie părerile proaste pentru deciziile politice.

| Lukasssz a răspuns:

Cu "distantarea fizica"hotii de buzunare nu mai au bani si chiar se gandesc sa intre in parlament.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cine spune? Se spune Adică spune cineva. Cine?

| mentholinks a răspuns:

Pentru ca mananca painea copiilor.

| Stefan927 a răspuns:

Ne-au vândut țara, fabriciile le-au distrus, deci mai pe scurt au distrus țara și ne-au vândut, de aia se numesc hoți și gunoaie.

| mgtow a răspuns:

Nu au vrut sa faca viata buna romaniilor, fura fondurile europene. Nu modernizeaza spitalele, politia are masini ruginite care trec itp - nu au suficiente gloante in dotare, pistoalele carpati din anii 80 neschimbate, tva mare, salarii mici, viata de rahat in ro, drumuri proaste, legi slabe pentru infractori.

| Turbo223 explică (pentru sadrian46):

Lumea in general happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Turbo223):

Lumea în general, nu există? Spune tu, cine? Media? Cine din Media? Cu ce interese? Cine are interese ca dta să vizualizezi pe parlamentari ca hoți, deci dușmani ai tăi? Nu cumva dușmanii tării, care sunt dușmanii tăi? Deci lumea, în general? Să stăm strâmb și să judecăm drept.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Salariul nu are nici o treaba. E vorba de coruptie inainte de orice altceva. Plus incompetenta, ca daca ar fi capabili nu s-ar prinde lumea ca sunt niste jeguri hotzomane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

C-am așa.