Întrebare recomandată | DanielCotabita a întrebat:

Deoarece observ ca unii admiratori ai premierului Victor Ponta cred cu adevarat in onestitatea acestuia, va invit sa facem o lista a minciunilor acestuia. Este Victor Ponta un campion al minciunilor, un Pinnochio?
Voi incepe eu:

1. Acum 5 ani, Mircea Geoana, recentul perdant al alegerilor afirma public ca a fost sfatuit de Victor Ponta sa minta atunci cand va fi intrebat daca a fost acasa la Sorin Ovidiu Vantu. A declarat insa ca a preferat sa spuna adevarul.

2. Premierul a declarat ca, in cazul in care o comisie formata prin lege va conchide ca a plagiat, isi va da demisia. Doua comisii au stabilit asta, Victor Ponta nu a demisionat. A impus o a treia comisie, numita special pentru a-l exonera.

3. Masterul din Catania, care a disparut din CV-ul premierului imediat ce s-a aflat ca nu a primit aceasta distinctie.

4. Victor Ponta a declarat ca nu va fi niciodata "premierul lui Basescu". A acceptat insa sa fie numit premier de acesta si a ajuns sa coabiteze cu el.

5. "Fa, Doino" a incercat sa convinga o tara intreaga, la fel ca si Basescu, in scandalul cu copilul lovit, ca a spus "Ma, Doino", ca si cum F si M sunt sunete asemanatoare, confundabile.

6. Intrebat in urma cu cateva saptamani ce parere are despre recesiunea tehnica, Victor Ponta a raspuns ca este o inventie propagandistica a presei opozitiei. Antena 3 titrase prima, in dimineata zilei, ca Romania este in recesiune tehnica. Premierul ratase probabil stirea.

7. Duminica seara, in jurul orei 10, Victor Ponta iese cu o prima declaratie dupa finalizarea primului tur de scrutin. Sustine in fata presei ca nu a vazut rezultatele, desi Liviu Dragnea afirmase ca stiau rezultatele de la ora 8 jumate, iar apoi, in studio la Antena 3, declara ca este permanent pus la curent cu rezultatele, prin telefon.

Va rog sa mai adaugati, daca va amintit, i si alte dovezi ale talentului de mitoman al domnului Victor Ponta.

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

In loc sa va exprimati nemultumirile pe facebook sau alte forumuri, veniti fratilor la vot! Nu pot sa cred ca mascariciul asta jalnic de Poanta, a luat 40%. E inadmisibil! Cand am fost la vot, am constatat cu stupoare ca sectiile erau pline de batranei pesedisti. Unde-s oamenii tineri? De ce stau acasa, in loc sa vina sa voteze? De ce-i lasa pe altii sa decida in locul lor? Lucrurile astea ma deranjeaza, mult mai tare decat minciunile premierului nostru de carton.

58 răspunsuri:
| eduard1 a răspuns:

Ponta: ˝alegerile din diaspora au fost ireproșabil organizate.˝ liar laughing))))

| eduard1 a răspuns:

Cele 55 de situatii in care Ponta a fost prins cu minciuna de cand este premier

http://www.hotnews.ro/......a-acum.htm

| d0areu a răspuns:

Puie Monta!

| skinhead99 a răspuns:

Ma p*s pe Ponta. Peace!

| DaianMarian a răspuns:

Si ce?

| carla2010 a răspuns:

Acum minte ca Iohannis va taia pensiile

| NOname a răspuns (pentru carla2010):

"Acum minte ca Iohannis va taia pensiile"

...şi că Iohannis = Băsescu.

| Cosmin_Bundache_1997 a răspuns:

Haideti fratilor la vot nu mai tot spuneti ca de ce x si y voteaza Ponta? Daca toti oameni care au toate tiglele pe casa ar iesi la vot, si saraci batrani care au fost amenintati ca,, Iohannis va taie pensiile"ar fi lamuriti ce s-ar intampla daca Ponta iese presedinte, atunci desigur un om care merita sa fie presedinte acela va iesi.Parerea mea este ca Iohannis merita sa fie presedinte.Nu un hot si mincinos.

| CreatorulLabirintului a răspuns:

Oricine va iesi presedinte, sforile au fost trase cu mult inainte.Acum, depinde cine are mai influenta in Romania.America sau Rusia.

| vladcata a răspuns:

Apropo uitati-va pe clipul -ei au avut un sistem mai bun-Victor Ponta

| Sarah20136 a răspuns:

Lasa-l naiba pe Ponta...nu e demn sa conduca tara